Изберете портрет и откријте какви сте во љубовта: Каде ве чека сродната душа?

4 февруари, 2021
test-portreti-460x0

Откријте како другите ве гледаат на емотивно поле…

Се чини дека никогаш не било потешко да се има здраво партнерство отколку што е денес. Окупирани од проблемите во секојдневниот живот, со притисокот предизвикан од пандемијата на вирусот корона, многумина се повлекоа, чекајќи некои подобри периоди кога љубовната врска ќе се најде на дневен ред.

Ако сè уште сте сами и сонувате за емотивна врска што ќе ги исполни сите ваши очекувања, изберете една од четирите илустрации и откријте како ве гледаат луѓето од спротивниот пол.

Овие прекрасни портрети, секој на свој начин, го отсликуваат она за кое можеби не сте свесни – откриваат можни емотивни блокади поради кои не можете да имате близок однос со некого, но исто така сугерираат во кои кругови би можеле да ја сретнете вашата сродна душа.

Портрет # 1

Ако сте го одбрале овој портрет, можете да се пофалите со силен интегритет. Вие сте некој што зрачи со безбедност и не остава ништо на случајноста. Вашите потези на секое поле се добро испланирани и тоа ве прави, на некој начин, авторитет за другите.

Сепак, бидејќи имате преовладувачки сооднос, понекогаш имате тенденција да ја изгубите емпатијата. Ова може да му наштети на вашиот емотивен партнер и да оставите впечаток дека сте ладни и калкулирате.

Сепак, наоѓате компатибилност со луѓе како вас, па не е изненадувачки што остварувате романтични врски на работното место. Цени ги амбициозните луѓе.

Портрет # 2

Ако се најдете во овој портрет, вие сте уметничка душа. Како резултат, вашиот сензибилитет е многу изразен, и честопати, користејќи го како одбранбен механизам, имате желба да трчате. Од страв да не бидете повредени, се браните молчејќи. Давате впечаток на мистериозна и мистериозна личност.

Вие често ги чувате чувствата за себе, па вашиот партнер добива впечаток дека не е доволно сакан. Обидете се да се ослободите од неоснованиот страв и да станете свесни за вашите јаки страни. Романтичарите денес се особено ценети, иако можеби не мислите така. Побарајте сродна душа меѓу пријателите што можат да ја достигнат вашата суштина.

Портрет # 3

Вашиот праг на толеранција не е на завидно ниво. Понекогаш гледате на работите во црно-бело. Или сакате или презирате, а рамнотежата е она што е потребно во согледувањето на реалноста. Магнетски ве привлекува спротивниот пол и сте свесни за тоа, па понекогаш можете да го злоупотребите.

Сепак, штом почувствувате силен бран емоции, сите правила паѓаат во вода. Кога ќе ја пронајдете идеалната половина, и покрај тоа што сте пребирливи, вие сте подготвени да направите компромис, што ви значи многу. Сродна душа ве чека во интелектуалните кругови.

Портрет # 4

Вие сте традиционалист на современи сфаќања – не ги заборавате вистинските вредности и пристапувате на љубовта на конзервативен начин, иако солидно се вклопувате во новите трендови. Вашите хоризонти се проширени и припаѓате на многу информирана личност. Сепак, срцето ќе му го дадете само на оној што ги исполнува вашите високи критериуми.

Не сте предмет на лажни ветувања и маските пред вас паѓаат сами на себе. Некој би помислил дека сте тактички, но деталите ги забележувате само добро и водени од тоа, донесувате правилни одлуки.

Нема личност која не би ве посакала за животен партнер, но ако еднаш ви ја разниша довербата, вие заминувате засекогаш. Вие сте од оние кои никогаш не се враќаат. Прво ќе се сретнете со сродна душа на едно патување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber