Изгледала поинаку: Се појави видеото од Северина од почетокот на нејзината кариера! Имала само 17 години!

11 јануари, 2021
севе

Иконата за естрадата Северина Којиќ денес има зад себе илјадници концерти и петнаесет албуми, но на почетокот на нејзината кариера, таа, како и секоја млада пејачка, се избори за своето место под сонцето.

Сигурни сме дека многумина како Северина, како што погледна на настапот во хотел во Сплит, навистина не се сеќаваат. Во тоа време, седумнаесетгодишната Сплит беше само пејачка во подем, а во нејзината слика се гледа значителна промена.

Уште тогаш, симпатичната пејачка со црна густа коса и впечатливи веѓи даде до знаење дека музиката и танцот се нејзината единствена љубов и насоката во која сака да оди.

Само една година подоцна, Северина победи на радио натпревар и победи на снимањето на нејзиниот прв албум.

Денес Северина има 48 години и важи за една од најголемите sвезди во регионот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber