Ја напушти свадбата поради љубовницата! Невестата не се двоумеше, па со овој потег ги остави сите во ШОК!

13 јануари, 2021
13925_marriage-2545684_960_720_f

Невеста од Индија беше принудена да се омажи за гостин на нејзината венчавка, откако младоженецот во последен момент избега од венчавката

Бизарен инцидент се случи минатиот викенд во државата Карнатака, а според медиумите, младоженецот се откажал од венчавката поради љубовницата. Наводно се заканила дека ќе дојде на забавата и ќе направи сцена, па младоженецот, за да избегне скандал, решил да не се жени во последен момент и ја напуштил венчавката.

Невестата и нејзиното семејство беа очајни за сè, па роднините веднаш започнаа да бараат соодветен маж за напуштената невеста. Наскоро, тие „извлекоа“ еден млад човек од толпата, кој беше подготвен да се ожени со неа и да ја спаси од срам. Семејствата беа среќни поради ваквиот исход и веднаш дадоа благослов, па свадбата беше направена.

Правиот младоженец наводно ја запознал својата љубовница во друг град и оттогаш никој не знае што се случува со него.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber