Јелена и Стјепан Периќ: „Синчиќ Јаков е совршен микс на нас двајца“

24 јануари, 2021
ки

Минатиот јуни засекогаш ќе биде запишан со златни букви во историјата на семејството на Јелена Јованова и Стјепан Периќ, затоа што тогаш се роди нивниот син Јаков. Колку им ги разубавил и облагородувал животот, не крие оваа актерска двојка која се вуби на крајот на 2013 година на снимањето на серијата ‘Тајни’, а брачните завети ги дадоа во 2015 година. Ни открија како поминаа првите месеци на родителство, на кого синот повеќе личи, но и како се справуваат со сите неволји што ги одбележаа минатата година. Дека приватната среќа е придружена со деловна среќа, тие покажаа со нови проекти. Го гледаме Стјепан во ТВ серијата „Дар Мар“ во Нова, во која тој игра свештеник кој навистина не сака луѓе, наскоро го чекаат премиерите на два филма, а се подготвуваат и нови проекти. Ниту Јелена не мирува. Таа неодамна се врати од Македонија каде ја снимаше петтата сезона на хит серијата p Преспав ’, а на снимањето ја придружуваше малиот Јаков.

Stjepan Perić i Jelena Jovanova

Како ќе ја запомниш 2020 година? Дали има позитивен предзнак за вас?

Стјепан: Нашиот син Јаков е роден и нема поголема среќа од тоа. Затоа, 2020 година секогаш ќе има позитивен знак за мене, и покрај сите негативни работи што ги донесе. На крајот, верувам дека ќе излеземе од сè, како и секогаш, посилни.
Јелена: Ако оваа година беше сценариото за холивудски филм, би рекла: „Малку претеруваш“. Но, очигледно би била грешка! Таа донесе вистинска емотивна вртелешка во 2020 година, а на врвот на пиедесталот беше, секако, Јаков. Ќе имаме многу да му кажеме за годината кога е роден, тоа е сигурно!

Stjepan Perić i Jelena Jovanova

Станавте родители во јуни, како беа првите месеци со вашиот син?
Јелена: Првите две, три недели беа многу тешки. Последиците од породувањето, хормоните, прилагодувањето … сето тоа мораше да дојде на свое место. Не беше прекрасно, но малку влегувавме во рутина. Секој ден стануваше полесно и позабавно.
Стјепан: Тие ви кажуваат многу за бременоста и породувањето, а потоа доаѓа бебето. Дојдовме дома, го погледнавме и се запрашавме: Па што сега? Беше стресно, но се навикнавме по неколку недели и сега уживаме. Носталгично се смееме на сеќавањата од тие први недели.

Какво е бебето?

Стјепан: Тој е добар, светол, забавен и многу сладок. Исто јас.
Јелена: Весело и насмеано бебе. Многу љубопитно. Од срце, тој ја споделува својата насмевка со леснотија со сите. Исто јас!

Дали изгледа малку повеќе како некој од вас?
Јелена: Мислам дека е совршена мешавина од нас двајца.
Стјепан: Се согласувам.

Дали веќе имате своја рутина?

Стјепан: Имаме, тоа беше една од нашите први цели.
Јелена: Понекогаш таа ни бега, но ние секогаш се враќаме кај неа. Јаков има едноставен и предвидлив распоред – јаде на секои три часа. Прошетката е наутро или попладне, во зависност од нашите обврски, тој секогаш спие еден час после јадење. Тој обожава да слуша музика за добра ноќ или приказни што му ги читаме. Девет часот е за спиење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris