Водителка направи војна на интернет: Едни тврдат дека фустанот и е бел, други дека е син! (ФОТО)

24 јануари, 2021
бол

Австралиската водителка објави фотографија на Инстаграм на која е облечена во бел фустан од Тед Бејкер.

“Среда во бело! Јас живеам за овој фустан – мазни линии, детали за јаката, божествена бела ткаенина”, напиша таа.

„Изгледа сино“, „Изгледа убаво во син фустан“, „Дефинитивно сино, но убаво“, „Изгледа сино затоа што е сино“, се само некои од коментарите.

“Вие не сте првата личност што го кажа тоа. Мислам дека е до слабата светлина”, напиша водителката и објави фотографија на која позира во истиот фустан, но овој пат под рефлекторите на студиото. На таа фотографија фустанот изгледа, без сомнение, бел.

Зошто се случува оваа оптичка илузија?

Професорот Стивен Вестленд ја објасни својата теорија за оптичка илузија пред БиБиСи уште во 2015 година, кога друг фустан предизвика слична дебата.

„Луѓето мислат ако фотографираат нешто, дека сите луѓе ќе го видат истото, но секако тоа не е точно. Да не беше направено под многу чудно осветлување, ќе изгледаше поинаку.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber