Како да изгубите пет килограми за само една недела со помош на цвекло?

4 јануари, 2021
10611945675fe1ea5e7dcef881734436_v4 big

Различни диети ви нудат телесната тежина со помош на многу видови зеленчук и овошје, но многу од нив не се достапни за секого, што не може да се каже за цвеклото.

Предности на цвеклото

Цвеклото е вистинско складиште на корисни материи. Богато е со производи корисни за кожата и косата – антоцијанини и бетоин, како и витамини и минерали кои го активираат метаболизмот, прочистуваат и отстрануваат токсини. Калоричната содржина на цвекло е 42 kcal на 100 g производ. Цвеклото може да се консумира во каква било форма: сурово, варено, печено.

Прв ден

Појадок: шолја кафе без млеко или чај, два тоста

Ручек: салата од цвекло, малку варен ориз

Вечера: јаболко

Втор ден

Појадок: јогурт со малку маснотии

Ручек: печено цвекло и парче варени пилешки гради

Вечера: две киви

Трет ден

Појадок: зелен чај, два тоста

Ручек: салата од цвекло, варена риба

Вечера: варен зеленчук

Четврти ден

Појадок: јогурт со додаток на житарици

Ручек: цвекло со риба

Вечера: салата од зеленчук со сурово цвекло

Петти ден

Појадок: чај или кафе без млеко, 1 варено јајце

Ручек: салата од морков, варен ориз

Вечера: зеленчук на скара.

Шести ден

Појадок: кафе или чај, 2 јајца

Ручек: салата од цвекло со маслиново масло, парче ситно сирење

Вечера: пире од компири

Седми ден

Појадок: јогурт со додаток на житарици

Ручек: цвекло со пилешко

Вечера: варен ориз, јајце и домат

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber