Како Канје Вест стана хомосексуалец по Ким Кардашиан!?

9 јануари, 2021
h_55864945-1024x831

Теоријата што сугерира дека контроверзниот рапер можеби ја изневерил Ким Кардашиан со Џефри Стар – без докази – стана вирална и се прошири на Интернет, а сега целиот свет зборува за сексуалноста на Канје и шпекулира дали тој е всушност бисексуалец.

Гласините ги започна корисничката на ТикТок, Ава Луиз, која претходно се прослави со песната Skinny Legend Anthem, како и со спотот во кој таа го лиже тоалетното место во „предизвикот со корона вирусот“.

На ТикТок, Луиз покажува статија од таблоидот Пејџ Сикс, кој во вторникот објави дека Ким и Канје наскоро се разведуваат. ТВ sвездата наводно ја ангажирала адвокатката Лора Васер, а изворот тврди дека Ким го натерала Вест да замине во Вајоминг. Како одговор на веста, Луиз рече дека има озборувања за Вест со месеци, а разводот „не изненадува“ затоа што „Канје се поврзува со многу познат гуру за убавина – машки гуру за убавина“.

„Многу луѓе на сцената знаат веќе некое време“, рече Луиз во видеото. И се допаднале коментарите во кои се прашуваше дали станува збор за Џефри Стар, а во продолжение на ТикТок тврди дека нејзиниот пријател, кој е адвокат на позната личност во ЛА, ја запознал Ким пред неколку месеци и дека таа „добила докази “за поврзаноста на Канје со Стар. Луиз додаде дека не може да обезбеди „конкретни докази“ за ова тврдење, но идејата дека Канје ја изневерил Ким со Стар брзо се прошири на Интернет.

На гласините се придружи и самиот Џефри Стар, кој најпрво објави фотографија на Твитер со провокативен опис – Одам на литургијата во недела – алудирајќи на побожната страна на Канје и фактот дека во текот на 2020 година тој постојано зборуваше за неделните литургии.

Тој продолжи, споделувајќи memes за себе и за Канје, наведувајќи дека имал шанса да биде „прва дама на САД“, дека кандидатурата на Канје за претседател е успешна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber