Мажите избраа: 10 парчиња облека кои се најсекси за жената!

9 јануари, 2021
untitled-design-86

И покрај стереотипот дека мажите претпочитаат мини здолништа, дури 60 проценти од нив претпочитаат здолништа чија должина се движи до 10 см над коленото. Еве што е уште попривлечно за мажите.

Најубаво е да се види жена гола, најверојатен одговор на мажите е на прашањето која облека за поубавиот пол им се допаѓа најмногу. Сепак, понекогаш само покривањето придонесува да се замисли што е под, а ова се 10-те алишта во кои една дама им е најпривлечна – што може да отстапи од стереотипот дека сакаат да видат што е можно повеќе кожа.

  1. Pencil здолниште

И покрај стереотипот дека мажите претпочитаат мини здолништа, дури 60 проценти од нив претпочитаат здолништа до 10 см над коленото, што е доволно за да се открие дел од ногата без повторно да изгледаат премногу голи. Тие сакаат модели кои најмногу ја истакнуваат линијата на телото, особено задникот – како здолништата со молив.

2. Бела кошула / маица

Ова едноставно парче облека е најсекси нешто што можам да го видам на жена за секој четврти маж. Иако цената и моделот не се ништо посебно, сексапилот произлегува од идејата дека е малку проѕирма, потсетува на кревет…

3. Халтери

Ова е нешто што треба да биде секси, а халтерите навистина се – барем така велат 87 проценти од мажите.

4.Хеланки и тренерки

Иако дамите сметаат дека мажите се секогаш попривлечни во уреден аутфит, хулахопките и тренерките имаат две предности – изгледаат како таа да не се трудела премногу да изгледа секси и да остави впечаток на прифатлива девојка од соседството, а другата е дека совршено ги оцртуваат задникот и нозете.

5.Хеланки и тренерки

Фустанот е парче облека што секогаш изгледа женствено, барем така мислат 71 процент од мажите. Црвената боја секако е најдобриот избор, бидејќи две третини од мажите претпочитаат да ја гледаат таа боја на својата партнерка.

6. Бразилски гаќички

Жените грешат ако сметаат дека мажите претпочитаат танга. Тоа не значи дека не се секси, но парче долна облека со малку повеќе материјал остава повеќе простор за имагинација, а гаќичките во бразилско сечење се токму тоа. Памук, чипка, шарени – сите тие можат да изгледаат привлечно.

7.Кошула

Парче облека што е практично, може да биде деловно и лежерно, а остава на фантазијата делот за откопчување копчиња е секси за 72 проценти од мажите.

8. Гол грб

Повеќето жени ќе посегнат по ниско парче облека што ги нагласува градите за да изгледаат секси, но иако повеќето мажи ќе се согласат дека е привлечно, дури 87 проценти од мажите сметаат дека тоа е поелегантно, а сепак секси варијанта за откривање на грбот.

9. Штикли

Ова парче е нешто што е стереотипно, но исто така многу им се допаѓа на мажите – за 91 процент од нив тие се најсекси чевли за жени. Сепак, треба да се обрне внимание на висината на самите потпетици, бидејќи превисоките потпетици и жената која не знае да оди по нив би одбивала над половина од мажите.

10. Тесни фармерки

Панталоните кои се најчесто носени, но и внимателно избрани, се со причина – секој друг маж смета дека жената која изгледа добро во фармерки е секси на почетокот. Акцентот е секако на добар крој, кој го потенцира задникот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber