КАКО ОД БАЈКА: Залив полн со нереално убави плажи и села кои лебдат на вода (ФОТО)

13 јануари, 2021
126475_ruka_f

Виетнамскиот Залив, во кој се сместени повеќе од илјада острови, е едно од најневеројатните места на планетата. Неверојатни пештери и бројни други ремек-дела на природата се мамка за многу туристи.

Јужно од најпознатиот, заливот Халонг, се наоѓа Лан Ха, залив со околу четиристотини карпи граничи со песочни плажи и тиркизни води. Овој прекрасен залив живее безгрижно во сенката на „популарниот брат“, без оглед на почистите и „осамени“ плажи, кои ги има 139.

Ако се нурнете во тиркизна боја, ќе наидете на стотици видови риби и други живописни сцени под површината, вклучувајќи и некои од ретките видови азиски корали. Среќните имаат можност да видат и делфини.

Сепак, овој залив нуди повеќе можности. Истражувањето на скриените места со кајак гарантирано ќе ве доведе до неверојатни откритија, како и искачување на островот Кат Ба. Пливачките села Лан Ха исто така даваат спектакуларен поглед.

Селото Каи Бео е најстарото во заливот, но и во целиот Виетнам. Околу 300 семејства живеат таму, се хранат со риболов, а нивните куќи се поврзани. Истражувајќи го селото, лесно можете да шетате низ мостовите од една до друга куќа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber