Каква црна диета! Мора да ги пробате обие ролни од леб со сирење и СЛАНИНА- ќе бидете воодушевени (РЕЦЕПТ)

3 јануари, 2021
Kanoli-sa-pancetom-1536x755

Се подготвуваат многу лесно и не бараат прекумерни кулинарски вештини

Непишано правило вели дека мора да уживате во вкусна храна и домашни закуски во јануари.

Се разбира, тоа не значи дека треба да претеруваме, но ова дефинитивно не е најдобро време да се размислува за диета.

Оставете го тоа откако ќе ги пробате овие вкусни ролни со сланина.

Се прават брзо и лесно, не мора да бидете искусен готвач за да знаете како и верувајте ни, не сте пробале вакво нешто порано!

Bacon GIF - Find & Share on GIPHY

За вакво нешто, потребен ви е леб, каков било крем или ситно сирење, влашац (по избор) и панцета или некоја друга сланина по ваш избор.

Подготовка:

Исечете го лебот на тенки парчиња, а потоа отстранете ја кората. Лебот добро истенчете го со сукалка (ако немате сукалка, ќе ви служи стаклено шише, само внимавајте да не го скршите и да се повредите), а потоа премачкајте го со крем или ситно сирење и посипете влашац, ако сакате.

После тоа, полека завиткајте го лебот, и завиткајте ја сланината над него.

Наредете ги ролатите на плех и печете ги во рерна на 200 степени, околу 20 минути. Кога сланината ќе порумени убаво, вашиот појадок е подготвен!

Пробајте и кажете ни дали ви се допаѓа!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris