Камила не беше единствената: принцот Чарлс ја изневери принцезата Дијана и со оваа СЛАВНА ПЕЈАЧКА

4 јануари, 2021
carls

Првите гласини дека принцот се гледа со американска пејачка се појавија во 90-тите години на минатиот век.

Секој знае дека бракот на принцезата Дијана и принцот Чарлс не беше како од бајка. Далеку од тоа, парот го шокираше Светот кога во 1992 година објавија дека ќе живеат одделно, а четири години подоцна следуваше развод.

Дијана последователно беше во врска со милијардерот Доди Ал Фајед, но нејзината среќа траеше само една година, сѐ до моментот кога и двајцата загинаа во сообраќајна несреќа во Париз во 1997 година. Бракот на Дијана со Чарлс беше грешка од самиот почеток, но не беше само таа свесна за тоа, туку и Чарлс. Тој, наводно, не бил сигурен дали ја сака Дијана за жена. Она што го одбележа нивниот брак е неверството на Чарлс со Камила, со која и денес е во брак. Сепак, нешто помалку познат факт е дека тој ја шармираше и светски познатата пејачка Барбара Стрејсенд.

Првите гласини дека принцот се гледал американската пејачка се појавија во 90-тите години на минатиот век, откако на негова покана настапи на хуманитарен настан во 1994 година. Сепак, тие се сретнале многу порано, наводно 20 години пред тоа. Иако нивните патишта се разидуваа неколку пати и се обединуваа, нивната романса не траеше.

– Чарлс беше заљубен во Барбара како млад. Додека беше на колеџ, на ѕидот имаше нејзин постер – еднаш напиша во книгата „Играта на круната“. Авторот потоа додаде дека наводно биле во тајност во Лос Анџелес, што беше опишано како „приватна забава за чај“. Гласините за нивната романса никогаш не беа коментирани. Сепак, Барбара еднаш во Лондон рече:

„Ако играв подобро, можев да бидам првата еврејска принцеза“, рече таа на шега. Сепак, некои не се сигурни дали станува збор за шега или дали навистина имале нешто.

Со сето она што е познато за нивниот брак, неодамна започна да се пишува дека Чарлс всушност бил принуден да се ожени со Дијана.

Чарлс им раскажал на неколку пријатели како принцот Филип го притискал додека тој сè уште се забавувал со Дијана. Тој му рече:

– Не можете да влечете млада девојка зад вас како на поводник. Таа има само 19 години. Весниците пишуваат дека таа ќе биде новата кралица. Треба да одлучите и да поставите! Или ќе ја раскинеш врската со неа или ќе се земете – стои во книгата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris