„Клекната поза“: Нов хит на Instagram кој го обожаваат славните – ги издолжува нозете и го зголемува задникот

4 јануари, 2021
untitled-design-85

Последната „клекната поза“ на Instagram исто така бара малку напор. Но, како и да ја свртите фотографијата, таа ќе излезе добро. Ова е исто така една од причините зошто стана популарна толку брзо

Дуа Липа и Пикси Лот се само две од многуте познати личности кои неодамна ја испробаа оваа нова секси „клекната поза“.

Додека пејачката Дуа Липа позираше пред огледалото и го покажа грбот во секси розов фустан со деколте, Пикси ја потенцираше и торбата додека позираше импресивно во чизми до колена до потпетица.

А тие не се единствените кои ја испробаа оваа поза. Кајли Џенер, Зара Мекдермот и Емили Ратајковски исто така објавија фотографија во оваа поза.

Не е важно дали се соочувате со камерата, странично или назад, сè ќе изгледа добро.

Ако се свртите директно кон фотоапаратот, позата ќе ви помогне нозете да изгледаат подолги и потенки, а ако се свртите странично, задникот ќе изгледа поголем.

Но, ако барате максимален ефект, обидете се да фотографирате од задната страна, бидејќи тоа ќе создаде илузија дека вашата половина е помала, а задникот поголем.

„Ова е вистинската поза за суперхероите“, рече експертот за говор на тело, Траси Браун, додавајќи дека позата е исто така супер ласкава.

– Нагласува колку се долги нозете на жената, што е многу секси – заклучила таа, и пишува The Sun.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris