Карактерот е запишан во крвта? Наместо хороскопски знак, Јапонците ќе ве прашаат која е вашата крвна група!

15 јануари, 2021
чнос

Во Јапонија, крвните групи се сметаат за важен индикатор за личноста на една личност. Иако може да изгледа чудно, многу луѓе веруваат во тоа.

Всушност, истражувањата покажуваат дека 29 проценти од мажите и 45 проценти од жените веруваат дека крвната група може да влијае на нашата личност.

Ако планирате да ја посетите Јапонија или да комуницирате со Јапонците, немојте да ве изненади прашањето „Која е вашата крвна група“, бидејќи во нивната култура е како да ве прашале што сте во хороскопот.

Крвна група А.
Поголемиот дел од јапонската популација ја има оваа крвна група. Се верува дека луѓето кои ја имаат оваа група се добро организирани, средени, но можат да бидат малку тврдоглави и лесно под стрес.Тие ја ценат хармонијата и мирните излегувања со пријателите.

Крвна група О.

Крвната група О често се опишува како оптимистичка. Луѓето од оваа категорија имаат лидерски способности и можат вешто да ги развеселат другите. Тие не се грижат многу за ситниците, па нивното однесување понекогаш ги полудува добро организираните луѓе. Иако често доцнат на настани, овие луѓе се неверојатно издржливи и флексибилни. Тие се луди и често груби, но сакаат да им помагаат на своите пријатели.

Крвна група Б.

Крвната група Б обично се опишува како себична. Исто така, членовите на оваа група се познати по својата креативност. Тие имаат силни емоции и лесно можат да бидат задоволни со ситници, но брзо губат интерес. Иако луѓето со оваа крвна група имаат многу квалитети, во Јапонија, типовите Б се сметаат за најлоши.

Крвна група АБ

Крвната група АБ е хибрид на карактеристиките на групите А и Б. Луѓето кои спаѓаат во оваа категорија често се сметаат за комплицирани личности. На пример, тие се срамежливи како членови на групата А, но креативни како типови Б. Крвната група АБ е најретка во Јапонија и тие сметаат дека луѓето со АБ се ексцентрични и посебни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris