Карлеуша стана мета на потсмев на познати дизајнери: „Изгледаш СМЕШНО!“ (ФОТО)

15 јануари, 2021
jelena_karleusa_d29acd92_large

Биле изреволтирани од нејзиниот последен пост на Instagram

Пејачката Јелена Карлеуша вчера на својот Instagram профил објави слики од Ким Кардашијан, која наводно го носи истиот костум неколку месеци по неа, во кампања за парфеми.

Со детален опис и споредување на нивните фотографии или костими, Јелена му порачала на дизајнерот дека не е убаво што ја копирал нејзината лична креација.

Бидејќи Јелена ја означила и стилистката Кајл Брајан, очигледно го видела овој пост, а потоа објасни сè детално на нејзиниот Instagram, наведувајќи дека овој костум го дизајнирал Лакуан Смит, со кого соработува.

„Карлеуша, како наш клиент, жал ми е што се обидовте да го дискредитирате дизајнерот Лакуан Смит и неговата работа. Бидејќи имам време денес, дадов сѐ од себе да видам колку смешно изгледаш! “

Кајли потоа додаде уште еден пост, пишувајќи:

„Карлеуша, фактот што ја виде премиерата на овој костум на 22 септември 2020 година и побрза дома за да го сошиеш брзо за настапот на 16 октомври, не значи ништо друго освен дека си брза!“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber