РОДИЛА МРТВО БЕБЕ ПРЕД 10 ГОДИНИ- Познатата пејачка била на хероин, а секој ден го ставала својот живот во опасност- нејзината приказна остава без здив! (ФОТО)

15 јануари, 2021
LILL_1000x0

Лили Ален, пејачка, зборуваше отворено за својата борба со наркотици, на подкастот на диџејот Фет Тони

Во своите мемоари за јавноста во 2019 година, Лили откри и разни тешки моменти од нејзиниот живот, а приказната од нејзиниот брак и за детето без кое остана, за многумина беше најтешка.

– Се омажив на 24-годишна возраст и останав бремена, а бебето почина,десет години, ќе бидат овој месец… (новороденчето Вилијам, во шестиот месец). После тоа, имав една успешна бременост, а потоа друга, и околу половина година после тоа останавме без пари, па морав да се вратам на работа. Во тоа време, сепак, воопшто не се чувствував како поп-sвезда. Почнав да земам нешто многу слично на спид за да ослабам и станав зависна од тоа, бидејќи додека го земав, се чувствував непобедлива. Бев исто така на турнеја со Мајли Сајрус…Тогаш, „Wrecking ball“ беше вистински хит, а јас имав деца само во последните неколку години. И никогаш порано не сум поддржувала никого, толку деловно. Значи, се враќав во фаза од мојот живот во која сум sвезда, плус со девојка која е далеку позгодна од мене, и тоа ми беше многу тешко – рече Лили.

Во тој период, таа исто така започнала со афери, како и со пиење – што ѝ помогнало да ја „контролира дрогата“.

– Почнав да го изневерувам мојот тогашен сопруг и пиев за да се смирам малку кога станува збор за дрогата … Потоа, сфатив дека станувам наутро и пијам вотка, виски… Што и да ми дојде на рака, затоа што дрогата ја заменив со тоа. Ми се вртеше низ главата што, добро, сега имам проблем со пиење. Ништо друго не ми помага. Можеби можев да се „префрлам“ на хероин – се присети таа и откри дека сепак одлучи дека е време да престане сè.

– Бидејќи видов што им прави хероинот на луѓето, самата помисла да го земам ме натера да станам и да побарам многу потребна помош. Беше, навистина, време. Да се ​​соочам со моите демони. Од тогаш поминаа околу пет години. Тогаш започнав со процесот на лекување и едвај се извлеков – рече Лили.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber