Кармата се одредува според датумот на раѓање: Еве како да ја дознаете својата судбина и иднина!

2 јануари, 2021
карма

Не случајно ви е доделен токму тој ден, месец и година на раѓање. Се верува дека сè има своја причина. Броевите играат посебна улога во нашиот свет, тие ги откриваат тајните на нашата судбина.

За да го пресметате бројот на судбини, потребен ви е само датумот на раѓање. На пример: 12.09.1991 година.

Прв чекор: множете ден, месец и година: 12 * 3 * 1991 = 71676.

Втор чекор: додадете ги цифрите на резултатите од множењето: 7 + 1 + 6 + 7 + 6 = 27. Потоа: 2 + 7 = 9.

Крајниот резултат е кармички број.

Декодирање на кармички број:

Единица: Луѓето родени под покровителство на единица се повикани да им помагаат на другите луѓе. Само на овој начин можеме да ја исчистиме нашата карма и да започнеме да живееме правилно. Ако вашиот број е 1, тогаш вашиот прв приоритет треба да биде борбата против себичноста и љубомората.

Два: Бидете внимателни во комуникацијата со други луѓе. Дури и ако се чини дека сте пронашле сродна душа во која можете да верувате во сè, се препорачува да чувате некои тајни за себе. Во минатиот живот многу пати сте страдале од озборувања.

Тројка: Во минатиот живот, честопати наоѓавте успех на штета на другите. Вие манипулиравте со другите, направивте да се чувствуваат лошо. Сега е ваша судбина да исправите лоша карма и да им помагате на другите. Ако не го прифатите ова, ве очекуваат низа проблеми во животот.

Четири: Кармичкиот број 4 покажува дека вашата судбина е разноврсен развој. Можеби сте биле мрзливи во минатиот живот, па сега Универзумот сака да се поправите. Секогаш стремете се кон подобро и никогаш не престанувајте да учите.

Пет: Не треба да губите време. Важно е да изберете насока во животот и да ја следите. Можеби имате голема љубов или може да стекнете неискажливо богатство или да бидете духовно просветлени. Следете ја вашата интуиција.

Шест: Вашата карма е позитивна, затоа повеќето проблеми, доколку ги има, потекнуваат од несигурност. Можете слободно да изберете кој било пат во животот: Универзумот нема да ви создаде проблеми.

Седум: Седум е број на трезен ум и чиста совест. Универзумот ве советува да се ослободите од зависностите, да ги елиминирате негативните чувства … Ако не го сторите тоа, ве очекуваат проблеми во иднина. Зависта зазема посебно место, па обидете се да се ослободите од неа.

Осум: Бројот Осум е симбол на јамката. Универзумот се обидува да ви се спротивстави на проблеми кои немаат брзо решение. Поради ова, лутината, несигурноста и негативноста се акумулираат во вас. За да спречите тоа да се случи, мора да бидете во можност да не бегате од проблемот и да прифатите пораз. Суетата и гордоста се вашите главни непријатели.

Девет: Бројот девет го тера човекот да најде пријатели и сродна душа, но важно е да не го заборавите вашиот повик. Негувајте природни таленти и ценете ги моментите кога можете целосно да се посветите на она што го сакате. Со наоѓање на вашата цел, ќе станете среќна личност.

Верувајте во себе, комуницирајте со добри луѓе, поставете си цел – ќе забележите како животот се менува на подобро.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber