Кавгата меѓу Меган Маркл и нејзиниот татко Томас се интензивира откако тој изрази целосна поддршка за биографијата што ќе ја уништи Меган!

9 јануари, 2021
Screenshot_3

Семејната динамика на Меган Маркл отсекогаш била голем проблем не само за војвотката, туку и за кралското семејство. На пример, кога поранешната актерка се омажи за принцот Хари, протекоа лични писма до нејзиниот татко, во кои таа напиша дека тој ѝ го скршил срцето на илјада парчиња, бидејќи, меѓу другото, ги игнорирал нејзините молби за поддршка и приватност.

Сега сестрата на Меган, Саманта Маркл, која е отуѓена од војвотката многу години, објави дека ќе објави биографија што ќе ги открие сите тајни на Меган. Саманта разговараше со многу медиуми велејќи дека претстојната книга „Дневникот на сестрата на агресивната принцеза, Дел 1“ ќе излезе на 17 јануари.

Слушајќи ја оваа вест, Томас Маркл, таткото на 39-годишната војвотка, излезе од период на тишина, во кој тој беше веќе некое време, да изговори многу пофалби за претстојната биографија, многу разорна за Меган. Во интервју за US Weekly, Томас сподели дека е многу задоволен и целосно го поддржува објавувањето на книгата. „Јас сум многу задоволна што Саманта ја напиша оваа книга. Оставете да ви зборува за книгата“, рече Томас.

Сестрата на Маркл ги објави своите планови да ја напише книгата уште во 2017 година, а во тоа време, принцот Хари и Меган беа штотуку свршени. Сепак, до декември 2018 година, таа потврди дека нејзината книга ќе биде поделена на два дела, што значи дека Саманта заговорила против Меган дури и пред Мегзит.

Затоа Меган постојано го обвинуваше сопственото семејство дека ја користи нивната врска со неа како извор на пари, за што исто така го обвини нејзиниот татко во пресрет на нејзината венчавка. Да потсетиме, додека се приближуваше свадбата на Меган со Хари, Томас организираше скандал со папарацо-фотографии, што доведе до тоа Меган да се откаже од одлуката нејзиниот татко да ја однесе пред олтарот и да биде присутен за време на прославата.

Оттогаш, Меган постојано беше напаѓана од членовите на семејството Маркл, вклучувајќи ги таткото Томас, братот Том и сестрата Саманта.

Извор близок до Меган изрази незадоволство од настаните по нејзината венчавка. Во разговор со авторите на книгата „Пронаоѓање на слободата“ Омид Скоби и Каролин Дјуранд, изворот рече дека Меган била повредена и понижена, но дека нејзиниот татко требало да биде со неа и дека е подготвена да продолжи понатаму, и покрај нивните расправии.

Како што стојат работите, последната пресметка меѓу Меган и Томас Маркл најверојатно ќе се случи кон крајот на оваа година во врска со тужбата на Војвотката против британскиот „Associated Press“ за објавување на контроверзните писма до јавноста. Барањето на војвотката да го премести судењето беше одобрено од Врховниот суд затоа што беше откриено дека Меган сакала да биде присутна лично за време на сослушувањето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris