Машка убавина: Погледнете како се менуваа мажите во последните 120 години (ФОТО)

9 јануари, 2021
untitled-design-11

За стандардите за убавина кај жените често се пишува, но тие се изразени и кај мажите во последните 120 години. Елегантните мажи биле популарни во дваесеттите години, воен стил во педесеттите години, а денес „дрвосечачи“

Мажите отсекогаш се обидувале да бидат убави, елегантни, успешни и секако привлечни за дамите. Поради сегашната мода, тие станаа помажествени, понеформални и безгрижни.

Фризурите, мустаќите, брадите и мускулите играа голема улога во промената на изгледот на машката убавина.

Вака се менуваа стандардите за машка убавина во текот на 20 век:

1900 – 1910 година: Време на борачи и силни мажи

1911 – 1920 година: Време на чиста елеганција

1921 – 1930 година: Мазна коса и избледен изглед

1931-1940: Години на секси мустаќи и мускулести тела

1941 – 1950 година: Воена мажественост

1951 – 1960 година: Секси и провокативен маж

1961-1970 година: Време на сексуално будење на секој маж

1971 – 1980 година: Убавина на мускулите

1981 – 1990 година: Време е да се премине на атлетска убавина

1991-2000 година: Гранџ носи нов тренд

2001 – 2010 година: Декада на метросексуалци

2011-2020 година: Невнимателни хипстери

Денес – Дрвосечачи

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber