Кејт го моли да го смени мислењето, а Вилијам се подготвува за естетска процедура!

3 февруари, 2021
кејти

Со години е познато дека 38-годишниот принц Вилијам сè повеќе губи коса и станува ќелав. Иако во младоста имал густа коса, наследникот на британската круна започнал рано да ја губи и станал ќелав во доцните дваесетти години, а неговиот брат Хари дури и се пошегувал на тоа велејќи на Кејт дека жали што се оженил со ќелав човек во најубавите години.

Иако со години се обидуваше да ја скрие ќелавата глава, со текот на времето сфати дека повеќе нема да може да го стори тоа, па затоа едноставно ги исече остатоците од косата што се пократки и престана да се замара со тоа.

Но, според британските медиуми, Вилијам не престанал да се чувствува несигурен и по неколку месеци размислување решил да направи трансплантација на коса. Иако постојат неколку видови на оваа постапка, постојат индикации за секоја од техниките за трансплантација на коса и не постои техника што може да се примени на секого. За да успее постапката, важно е да се пристапи кон секој клиент поединечно и да се одлучи за техниката што ќе се користи како најдобар избор за тој клиент, а Вилијам, наводно, веќе бил на две консултации и утврдено е која техника ќе биде се користи за трансплантација на неговата коса.

‘Тој е многу возбуден и среќен што конечно ќе се ослободи од мааната што толку многу го оптерети. Кејт го моли да не го прави ова затоа што го сака каков што е и мисли дека ќе изгледа смешно кога одеднаш ќе се појави со подолга и погуста коса. Но, таа сфаќа дека тоа многу го оптеретува и сака да му биде поддршка. Тој треба да замине на трансплантација на крајот на мај “, изјави извор за британските медиуми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber