Почина Лери Кинг- Имаше седум жени, а минатата година изгуби две деца за 3 недели

24 јануари, 2021
pxl-pa-061218-22921598

Извори блиски до семејството тврдат дека водителот бил целосно уништен од смртта на неговите деца, а особено се скршил од фактот дека не можел да биде на погребот поради пандемијата на вирусот корона.

Легендарниот водител на радио и телевизија Лери Кинг почина денес во болница во Лос Анџелес на 88-годишна возраст. Тој заврши во болница поради корона во јануари годинава.

Странските медиуми тогаш напишаа дека ниту неговата сопруга Шон (61), ниту неговите двајца синови Ченс (21) и Канон (20) не можат да го посетат. Како причина ги наведоа строгите епидемиолошки мерки заради пандемијата на коронавирусот.

2020 година беше многу тешка година за Кинг. Во период од три недели, тој изгуби две деца, 65-годишниот син Енди, кој почина од срцев удар и ќерката Чаи, која почина од рак на белите дробови на 52-годишна возраст.

– Со тага и скршено срце, ја потврдувам неодамнешната загуба на моите две деца, Енди Кинг и Чеи Кинг. Двајцата беа добри души и многу ќе ми недостасуваат. Енди почина ненадејно од срцев удар на 28 јули, а Чаја почина на 20 август, кратко време откако ѝ беше дијагностициран рак на белите дробови – и додаде:

– Да ги изгубите е толку погрешно. Ниту еден родител не смее да закопа дете. Моето семејство и јас ви благодарам за поддршката и добрите желби. Во овој момент, ни треба малку време и приватност за да се опоравиме. Ви благодарам што го почитувавте тоа.

Извори блиски до семејството тврдат дека водителот бил целосно уништен од смртта на неговите деца, а тој бил особено воодушевен од фактот дека не можел да дојде на нивниот погреб поради пандемијата на вирусот корона.

Лари има и постар син, Лари r.униор. (59), што го доби од првиот брак со Анет Кеј. Му признала дека имала син само неколку дена пред нејзината смрт. Пред нешто повеќе од 10 години, кога неговиот син имаше 47 години. Лари во тоа време дури и не побара да се утврди татковство, бидејќи заклучи дека тие изгледаат слично.

Кралот на ток-шоуто го изговори судбоносното „да“ осум пати и имаше седум жени. Тој се оженил со љубовта од средното училиште Фред Милер во 1952 година, а брачната среќа траела една година. По неа тој застана пред олтарот со Анет Кеј, со која беше кратко во брак. Тој двапати се ожени со зајачицата на Плејбој, Ален Аткинс, а бракот конечно се распадна во 1972 година.

Потоа се ожени со Мики Сатфин, со која беше во брак од 1963 до 1967 година, па затоа беше заведен од Шерон Лепор од 1976 до 1983 година и Џули Александар, за која се омажи во 1989 година и беше во брак три години. Се смести во 1997 година со Шон Саутвик. Тие траеја со години, но и во неколку наврати поднесоа барање за развод.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber