Вечното прашање е што е тоа што некого го прави добар во кревет?!

24 јануари, 2021
intima_seks_zavodjenje_flert_ljubav_partneri_veza_pexels

Вечното прашање е што е тоа што некого го прави добар во кревет. Дали се работи за сексуални вештини, заводлив поглед, воздишки или нешто четврто? Вистината е дека тоа обично нема никаква врска со сексот, туку со пристапот и карактерот на личноста.

Сексот е првенствено во главата, а за да биде добар, најважна е хемијата помеѓу две лица, но и овие 10 квалитети:

1. Подготвени сте да научите.

2. Вие сте разиграни и страствени.

3. Партнерот се чувствува секси со вас.

4. Вие сте самоуверени и не се плашите да бидете ранливи.

5. Авантуристички сте и сакате да експериментирате.

6. Зборувајте за вашите потреби и слушајте ја другата страна.

7. Имате време и не брзајте со сексот.

8. Уживате да давате задоволство исто колку и да го примате.

9. Вие поддржувате и не осудувате.

10. Вие сте целосно присутни во тие моменти.

Техниката, добра хигиена, карактер и хемија меѓу две лица се важни фактори, но сексуалната интимност што го прави сексот фантастичен е многу повеќе од тоа. Расте и се размножува со добро, споделено искуство, разговор и работа на себе.

Она што ја намалува нашата сексуална вештина е недостаток на време, самоцентричност, инхибиции, недостаток на техника и „мозок кој не сака да се затвори“, така што не можете целосно да уживате во моментот на секс.

Покрај тоа, многумина од нас не мислат за себе како секси, а модерните и наметнати идеали за убавина се особено виновни за ова. Покрај тоа, некои беа воспитани да мислат дека сексот е нешто валкано и срамно, и тоа е огромна ментална сопирачка што го намалува сексуалното задоволство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris