„Кога ќе слушнат колку години имам, луѓето се ШОКИРАНИ“: Супер-баба откри 5 совети за убавина!

21 јануари, 2021
стара

Лесли Карлтон (62), која живее на релација Бали-Лос Анџелес, работи како модел и се појавува во списанија, каталози, телевизиски реклами и билборди ширум светот.

Иако ја „гази“ седмата деценија од својот живот, таа има две деца и внуци, сепак го одзема здивот благодарение на фигурата без ниту еден грам вишок. За неа, вели таа, годините се само бројка на која не обрнува внимание.

Лесли е исто така најстарата жена на светот која се пријавила за бикини – натпревар за кој бабите на нејзина возраст не можат ни да сонуваат.

„Никогаш не замислував дека ќе изгледам вака на оваа возраст“, ​​вели Лесли. – Луѓето мислат дека сум 20 години помлада, шокирани се кога ќе им кажам дека имам 62 години.

Оваа супербаба тврди дека не вежбала во тинејџерските години, но го следела советот на нејзината баба да јаде мали, здрави оброци на секои два до три часа.

Го следев правилото дека јаглехидратите и протеините треба да бидат со големина на дланката и дека треба да јадам двојно повеќе зеленчук со таков оброк – открива Лесли.

Почна да спортува кога наполни 30 години; најпрво одбра скијање, а потоа и карате и во оваа вештина носи црн појас.

Во последните 10 години започнав да кревам тегови. Ова ми помогна да одржам силна фигура. Ги гледам моите фотографии од дваесеттите години и имам исто тело. Мојата кожа е различна, но моето тело остана исто – прокоментира Лесли.

Таа ги роди и двете деца кога била малолетна (според американските закони) и признава дека на нејзините синови им било непријатно што изгледала како да им е сестра.

Тие беа задевани на училиште. Кога станаа тинејџери, беа лути што нивните пријатели грубо го коментираат мојот изглед. Ниту еден син не сака да го слушне тоа и двајцата имаат заштитен став кон мене и денес – коментира оваа супербаба.

Лесли вели дека секое утро започнува со мерење – ако забележи дека е потешка од претходниот ден, таа одлучува за порестриктивни оброци.

Шест дена во неделата се грижам што јадам, а еден ден се грижам да испијам чаша вино или да изедам плескавица; па го одржувам метаболизмот под контрола. Јас дефинитивно спијам најмалку осум часа и пијам многу вода. Се обидувам да останам во природа и да поминам барем малку време во текот на денот сама, тоа прави чуда за менталното здравје – открива супербабата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber