Кој е идеалниот број на сексуални партнери? Ќе бидете изненадени од резултатите од истражувањето!

29 јануари, 2021
секс

Нова анкета откри колку е идеалниот број на сексуални партнери што треба да ги има една личност, барем според мислењето на 1.000 испитани жени и исто толку мажи.

Истражувањето спроведено од британската страница за запознавање IllicitEncounters.com вклучува 1.000 мажи и 1.000 жени, а се покажало дека 52 проценти од испитаниците сметаат дека тој број треба да биде 13.

Според податоците, некои може да бидат отфрлени од фактот дека другата половина имала повеќе од 18 сексуални партнери – 73% од испитаниците се согласуваат. Некои се чини дека ова го гледаат како знак дека некој може да биде неверен, што не мора да биде поврзано.

Податоците исто така покажаа дека 67% од жените лажат за бројот на нивните сексуални партнери, во споредба со само 13% од мажите. Ова би можело да биде затоа што жените се повнимателни во споделувањето на своите интимни подвизи со цел да се појават поконзервативни кон спротивниот пол, пренесува Daily Star.

Дури 77% од мажите рекле дека би спиеле со некого на прв состанок доколку има хемија, во споредба со само 39% од жените.

Интересно е што повеќе мажи (59%) отколку жени (46%) сметаат дека голем број на сексуални партнери прават некого помалку пожелен, што сугерира дека сè уште постои социјална стигма во однос на перцепцијата на промискуитет меѓу половите.

Според тоа истражување, само 31% од мажите и жените сакаат да ја знаат сексуалната историја на нивниот партнер, што укажува на тоа дека луѓето повеќе не би сакале да се занимаваат со своите чувства во врска со ова прашање, особено ако не им се допаѓа одговорот.

Секс експертката Џесика Леони вели дека голем број сексуални партнери одбиваат многумина затоа што никој не сака да биде само уште еден или еден по ред. „Исто така, не сакате да излегувате со некој што едвај има искуство …“

„13 партнери е идеална бројка – и гарантира дека ќе завршите во кревет со некој искусен, авантуристички и со отворен ум“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris