Кој ќе чуе гласини, а кој паѓа во вртлогот на страста: НАЈДЕТЕ се во краткиот хороскоп ЗА ФЕВРУАРИ!

18 јануари, 2021
88186_calendar-3109374-1920_f

ОВЕН

Прекрасни вести на полето на љубовта! Платонските врски и романсата се само дел од одличната слика што ве чека овие денови. Овој месец ќе имате добри финансии и убав напредок во кариерата.

БИК

Доаѓаат добри вести. Родените во првата декада на Бик можат да очекуваат напредување во кариерата и можна љубовна средба. Биковите од третата декада имаат потреба да прекршуваат некои правила. Бидете внимателни да не бидете во неволја.

БЛИЗНАЦИ

Февруари ви носи појасен ум и подобрување на харизмата. Ова е совршен месец да се најде рамнотежа помеѓу работата и социјалниот живот што може да трае цела година.

РАК

Овој месец ќе биде исклучително среќен за вас. Ќе забележите подобрување во романтичните и сексуалните врски. Сепак, Уран може да ја изнесе вашата чувствителна страна.

ЛАВ

Време е за интроспекција; затоа вашиот социјален живот може да не биде активен. Јупитер и Сатурн ќе бидат во Водолија овој месец, што ќе ве охрабри да побарате совет од вашето семејство.

ДЕВИЦА

Повеќе се фокусирате на работата и здравјето. Користете го овој среќен месец за да планирате за иднината и да ги усовршите своите вештини за да си помогнете да успеете.

ВАГА

Совршен месец да се фокусирате на романтични врски. Јупитер и Сатурн ги подобруваат вашите комуникациски вештини. Марс во Стрелец ве охрабрува да бидете креативни и страствени.

СКОРПИЈА Вие го задржувате фокусот на вашиот семеен живот. Неколку планети ќе ја пробијат Водолијата овој месец, што заедно може да донесе превирања. Обидете се внимателно да се движите низ овие предизвици.

СТРЕЛЕЦ

Почетокот на месецот носи пречки и предизвици – сакате да избегате од вашата кожа. Сепак, на крајот на месецот, ќе имате добра енергија и можно е напредување во кариерата.

ЈАРЕЦ

Се фокусирате на вашите финансии и љубовен живот. Ако сте во брак или живеете со партнер, овие две работи можат да се поврзат. Ова е исто така добар месец за дружење со деца или помлади роднини.

ВОДОЛИЈА

Ќе се чувствувате повеќе харизматично, што може да ви помогне во љубовта и во полето на кариерата. Венера во Водолија ви помага да ги исполните романтичните желби.

РИБА

Планетата ве охрабрува да го користите овој месец за интроспекција. Што целите од годината? Ова е исто така уште одлично време да се работи на проекти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris