Точка ФЕНГ-ФУ: Нанесете парче мраз на ова место и БОЛКАТА ќе исчезне како да е со рака однесена

18 јануари, 2021
glavobolja-2-1536x1024

Само една постапка ќе ви донесе неверојатно подобрување на вашата физичка состојба. Треба да ставите парче мраз на ова место и ќе се случи чудо.

Главоболката ќе помине, целиот организам ќе стане поактивен и ќе бидете исполнети со невидена спокојство. Точката на фенг фу е единствена. Ова е зона што се покажа дека директно влијае на мозокот, затоа што на ова место нема ништо помеѓу кожата и мозокот! Пробајте ја оваа необична велнес процедура и ќе обезбедите максимален ефект за телото без никаков дополнителен напор!

Многу е лесно да се стимулира точката на фенг фу: само треба да нанесете парче мраз во областа што се наоѓа во шуплината помеѓу тетивите на вратот, околу 3 см над границата на скалпот. Тука се среќаваат главата и вратот. Мразот во оваа област мора да се чува 20 минути. Постапката треба да се повторува на секои 3 дена – според познавањето на кинеската акупунктура, ова е оптимален интервал. За најдобар ефект, се препорачува да се направи на празен стомак.

Зошто е потребно да се нанесува мраз? Тоа ќе создаде пад на температурата што ќе го стимулира протокот на крв во мозокот. Областа каде што се среќаваат главата и вратот е неверојатна, постојат центри кои се одговорни за дишењето и снабдувањето со крв во телото. Едноставна постапка може да излечи многу болести и да го зајакне организмот како целина.

Респираторни и кардиоваскуларни заболувања, дисфункција на тироидната жлезда, дебелина и прекумерна тежина, вегетативно-васкуларна дистонија, хипотензија и хипертензија – сето ова можете да го избришете од вашиот живот благодарение на стимулацијата на точката на фенг фу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris