Термо диета: Јадете се што сакате и слабеете во текот на зимата!

18 јануари, 2021
137959_profimedia0314470886_ls

Се покажа дека нашето тело функционира нормално со внатрешна температура од околу 36,6 степени. На пример, ако сте во ладна средина – телото ќе продолжи да се обидува да одржува рамнотежа. За да се постигне идеална температура, телото почнува да согорува вишок резерви. Американските нутриционисти се сигурни дека со помош на настинка, можете да ја зголемите потрошувачката на калории за најмалку 50%. Како да изгубите тежина на термо-диета?

За да изгубите тежина, не мора да ограничувате калории – јадете што сакате, а потоа прошетајте барем еден час на свеж зимски воздух. Или, во секоја чаша вода за пиење, доволно е да додадете неколку коцки мраз и да не дозволите телото да се прегрее. Дневен получасовен ладен туш е идеална опција за термо-диета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber