КОЈ ОБЛИК НА ЧАНТА ПРИВЛЕКУВА ПАРИ, А КОЈ ГИ ОДБИВА: Внимавајте каква боја избирате и задолжително правете го ова секоја вечер!

5 јануари, 2021
GettyImages-1210988364

Одлични фенг шуи совети за привлекување пари!

Фенг шуи нè учи како да најдеме инспирација, мотивација, моќ во животот и да привлечеме добри работи!

Среќата и богатството или изобилството се честа тема во уметноста фенг шуи, прочитајте како одредени растенија привлекуваат пари и што дефинитивно треба да ставите во паричникот за да привлечете богатство.

Следете ги овие чекори за да соберете добра енергија во вашата чанта ако сакате повеќе пари во животот!

Најсреќната форма

Постои верување дека чантата треба да има одредена форма со цел да привлече пари.

Тоа е форма слична на стара вреќа со пари – поширока е одоздола и потесна одозгора, што значи дека парите „се собираат“ во неа, а не дека излегуваат од неа.

Среќни бои

Кога станува збор за боите, изберете црвена ако сакате повеќе среќа, црна за повеќе пари и успех во бизнисот, зелена за нови финансиски успеси, и ако навистина сакате метална торба, златната привлекува добра енергија на изобилство и среброто привлекува луксуз.

Никако отворена чанта!

Секогаш купувајте чанти што можат да бидат цврсто затворени, „опуштени“ чанти што се врзуваат со вратоврска или едно копче не се среќен избор.

Посветет ѝ внимание секоја вечер

На крајот на денот. Извадете ги од неа стутканите марамчиња, фискални сметки или што било друго што ќе го ставате внатре во текот на денот, а навистина не ви треба.

Што ја расипува добрата енергија?

Никогаш не ја ставајте на подот, се смета за лош знак во Кина и во нашата земја. На овој начин „дозволувате“ на други луѓе да го газат вашето богатство.

Важно е торбата да биде цела и без оштетување! Дури и ако ја сакате многу, немојте да ја носите повеќе ако е видливо изгребана, поставата е искината или има дамка на неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris