Колкава казна може да добие Алек Болдвин за убиство од небрежност: Еве што вели законот на Њу Мексико

23 октомври, 2021
261309_profimedia0637215001_ls

Актерот Алек Болдвин несакајќи ја убил снимателката и го ранил режисерот на снимањето на „Rust“ во Ново Мексико. Актерот, под се уште необјаснети околности, ја уби Халина Хачинс, а го повреди режисерот Џоел Суза, кој е во критична состојба.

Може ли актерот да одговара за несреќата на снимањето?

Убиство од небрежност, според законот во Ново Мексико, каде што се случил инцидентот, се дефинира ако некое лице изврши убиство при извршување на прекршок, или ако лиши друго лице од животот додека извршило законско дело, но не применува соодветни мерки на претпазливост.

Тоа е класифицирано како кривично дело од четврти степен и предвидува максимална затворска казна од 18 месеци со можност за условна казна.

Против актерот се уште не е покрената постапка. Истрагата ќе утврди и чија вина бил наполнетиот пиштолот и каква муниција имало во него.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris