ХОРОСКОП ЗА 23-ТИ ОКТОМВРИ: Јарците се непрепознатливи, а на Рибите им се смешка добра зделка

23 октомври, 2021

Овен

Полни сте со оптимизам и ревност, па губите малку реална слика за можностите што ви претстојат. Големите планови и амбиции можат да бидат запрени со неочекувано неповолна одлука што ја исклучува вашата идеја на почетокот.

Бик

Уморни сте од темпото кое ве притиска веќе некое време. Ве обесхрабруваат барањата од сите страни како и финансиските обврски кои се наталожиле. Не ги обвинувајте другите дека се зависи од вас, сето тоа сте го презела на себе, па сега е време да истраете.

Близнаци

Финансиската ситуација се стабилизира, вистинско време е да споделите добро расположение со саканата личност. Добивате вести кои накратко можат да ја нарушат хармонијата. Денеска не размислувајте за работа, одморете се, и бидете умерени во храната и пиењето.

Рак

Вашата концентрација не е на завидно ниво. Најмногу размислувате за уживање со саканата личност и егзотично патување. По дух сте далеку од местото на живеење, па би било пожелно на крајот на денот да се симнете од облаците, во спротивно ќе имате болно враќање во реалноста.

Лав

Очекувате промени во чија реализација одигравте значајна улога. Трпението не е вашата силна страна денес, па затоа постои одредена напнатост и незадоволство. Неопходно е да ги држите работите под контрола и да го контролирате вашиот темперамент, во спротивно ќе бидете под сериозен стрес.

Девица

Стравовите се вовлекоа во вашето срце. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што вредите како личност или затоа што имате моќ да им дозволите нешто, дури и материјално. Одговорот на оваа дилема треба да го барате во дното на душата која го знае одговорот.

Вага

Немате рационално објаснување зошто ја пропуштивте понудата што ја пропуштивте сега. Во овој поглед, ве очекува разговор во кој нема да ви биде удобно. Ќе добиете нова шанса доколку сте спремни да поднесете критика и да понудите логично оправдување.

Шкорпија

Целите кон една личност, убедени дека таа има се што сакате во моментот. Нејзиното отфрлање ве привлекува уште повеќе, но не затоа што таа е вистинската личност за вас, туку затоа што за вас е незамисливо дека постои некој што е имун на вашите шарми.

Стрелец

Емоционално сте напнати, па денешните аспекти ви го отежнуваат одржувањето на мирот. Саканата личност ќе го разниша вашиот систем на вредности за момент со краток коментар, но вие не земајте се при срце. Атмосферата околу вас е непријатна, но и краткотрајна.

Јарец

Се чувствувате како да сте под постојана контрола, а тоа е потполно спротивно од вашиот темперамент. На саканата личност му треба поддршка и нема доволно разбирање за вашата хронична несериозност. Денес, секоја премногу сериозна тема може да се претвори во отворен конфликт.

Водолија

Саканата личност очекува нешто од вас што е неразбирливо за вас. Размислувате за конкретни чекори за обликување и официјализирање на љубовната врска. Не донесувајте одлуки под таков притисок ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате.

Риба

Ве очекува поволен договор, успешно купување и стабилизација во областа на финансиите. Ако донесувате важна одлука, денот е соодветен за тоа. Бидете упорни, не се откажувајте од започнување нови проекти бидејќи слична можност нема да се повтори наскоро.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris