Здрав чоколаден чизкејк: Диетален десерт за секој што внимава на линијата! (РЕЦЕПТ)

24 ноември, 2021
243037_img-20210225-160651_ls

И оние кои се на диета – имаат душа! Ова е десерт само за нив!

Состојки:

  • 20 гр густина
  • 60 гр еритритол
  • 100 гр овесна каша
  • 300 гр цреши
  • 100 гр ореви
  • 100 гр мед
  • 30 гр какао
  • 500 гр сирење маскарпоне
  • 100 гр урми
  • 50 мл вода

Подготовка:

Ставете цреши во тава и посипете ги со еритритол. Додадете ја густината растворена во вода. Се вари 3-4 минути. Потопете ги урмите во вода. Мелете ги оревите и овесната каша во мешалка. Сомелете ги урмите со вода и помешајте ги со оревите и овесот. Во плех со дијаметар од 18 см формирајте кора.

Измешајте го сирењето медот и какаото. Изматете со миксер. Се шири смесата преку кората.

Додадете ги вишните преку сирењето. Ставете го во фрижидер пред сервирање.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris