ЛИМОН ЗА СОВРШЕНА ЛИНИЈА! Еве како да го користете правилно!

21 јануари, 2021
391532_limun_f

Лимонот е ефикасен во отстранување на вишокот килограми и несакани наслаги на маснотии. Содржи големи количини на витамини, исто како и другите агруми, како портокалите или грејпфрутите.

Витамин Ц од лимон успешно спречува појава на грип, настинка, го зајакнува имунитетот и со тоа организмот полесно се бори против штетните вируси и бактерии.

Го намалува нивото на инсулин во крвта и со тоа нè штити од дијабетес и висок холестерол.

Големи количини на антиоксиданти кои се наоѓаат во лимонот и неговиот сок помагаат при распаѓање и исфрлање на вишокот течности од телото. Со оваа течност излегуваат негативни и штетни состојки, како и бактерии кои телото не е во можност да ги вари.

Пијте чаша вода измешана со свеж сок од лимон еднаш дневно. Тоа ќе биде вистинска енергетска бомба, полна со енергија и хранливи материи. Во никој случај не пијте сок од лимон сам затоа што нивото на киселост е превисоко што може да го оштети ѕидот на грлото и фаринксот. Исцеден лимон можете да ставите во салати.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris