Луѓето обично ја забележуваат мумијата со црвени очи за 26 секунди: Дали сте подобри од просекот?

24 октомври, 2021
1635077987914-halloween-830x0

Испробајте ја вашата моќ за добро и брзо забележување

По повод претстојната Ноќ на вештерките, британскиот производител на контактни леќи Lenstore создаде специјална загатка и постави тешка задача – да ја пронајдете онаа со црвени очи во морето од мумии.

„Џумбусот“ кој се наоѓа на сликата ја прави работата уште потешка, особено ако сте малку плашливи. Зашто, покрај мумиите, авторот ставил и куќа на страв и ужас, лилјаци, гробови, тикви… Илустрацијата изгледа прилично плашлива, но затоа предизвикот е поголем!

Луѓето обично ја забележуваат уникатната мумија со црвени очи за 26 секунди.

Дали бевте побрзи?

Или се уште не сте успеале да „скенирате“ каде се крие мумијата со црвени очи? Погледнете го одговорот подолу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris