Лукас ЖЕСТОКО ја ,,пецна” Карлеуша! Има врска со Душко Тошиќ

9 април, 2021
lukas ja pecna karleusa

Некогашните пријатели и колеги, сега ,,војуваат ” преку медиумите.

Имено, Лукас јавно ја нападна Карлеуша заради помошта која ја побарала од државата во време на Ковид пандемијата.

По ова пејачката се огласи и објасни дека побарала помош за колегите музичари кои во моментов се без работа, а нејзиниот одговор дополнително го револтираше Лукас кој ѝ одговори на последната изјава: ,,Прашајте ја Карлеуша колку им има исплатено до сега на членовите на нејзиниот тим и бендот, па јас ќе ви кажам колку моите добиваат месечно! Кој сопруг?! Чиј сопруг ?! Јас не знам дека таа има опруг!! Тоа само тоа уште таа мисли дека има сопруг” – се зачуди Лукас.

,,И за кои тоа музичари таа зборува? Како музичарите се воопшто нејзини колеги?! Подобро би ѝ било да сними некоја песна. Еве ја гледам малата Вишња Кнежевиќ снима и како тргна ќе ја ,,засени”. Ќе биде поголема ѕвезда од Карлеуша. Тоа е само доказ колку таа жена сѐ погрешно прави” – заклучи пеачот.


Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris