МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ 2021 година: Овенот очекува фатална средба, деловното патување на Риби носи магија

28 април, 2021
мај месечен хороскоп

Мај е дефинитивно месец на пролет, што значи дека ќе имаме многу акција и нови познанства, како и жешки љубови. Кога, ако не сега?

ОВЕН

РАБОТА: Ќе бидете свртени кон работата во текот на месецот. Марс како ваш владетел и двигател на енергија ќе ви даде дополнителна сила да се свртите кон важни активности, особено ако сте перфекционист. Најдобро би било да направите некоја интелектуална работа, интернет и дизајн. Работата може да не оди брзо и лесно на почетокот на месецот, но на крајот на месецот ќе го завршите започнатото и ќе заработите повеќе отколку што очекувавте. Не би било лошо ако машката фигура е финансиски поддржана.

Креативноста е засилена и му дава добри аспекти на вашиот знак. Секој што планира патување во странство може да ја започне таа енергија од самиот почеток. Парите доаѓаат во неколку наврати по 6 мај и околу 17 и 24 мај.

ЉУБОВ: Емоциите се пренагласени во мај. Месецот мај започнува со кавги помеѓу вас и вашиот партнер. Треба да бидете претпазливи првите десет дена да комуницирате со вашата сакана. Ако веќе имало расправии, тоа може да се искриви уште повеќе. Целиот хаос ќе трае до 20 мај. Помладите девојки ќе имаат фатална средба или заљубување на прв поглед. Фатална личност за сите Овни во мај е Стрелец или Јарец.

ЗДРАВЈЕ: Овенот мора да внимава на крвниот притисок, очите и ‘рбетот, особено на долниот дел на’ рбетот.

БИК

РАБОТА: Биковите имаат посебна интуиција кога станува збор за работата. Шестото сетило не ги издава при избор на работа, соработници и организација на активности. Потпрете се на вашите внатрешни сили. Тешко дека некој може да води што можете кога станува збор за работа и пари. Старите соработници ќе се вратат кај вас или ќе побараат совет. Треба да бидете реални, но не премногу емотивни. Парите ви доаѓаат од странство, од земји што не се соседни.

ЉУБОВ: Во текот на мај треба да обрнете внимание на љубовниот живот. Всушност, жените можат да бидат понесени од мажи кои се во униформа. Обично се работи за мажи кои не се често дома и живеат дел од својот живот. Ако сте во брак, тогаш мора да обрнете внимание на комуникацијата со вашиот партнер, кој не е пријатен за приказната. Подобар период за брак е третата недела од месецот, кога се препорачува патување во странство како пократок одмор. Најдобро би било да бидете во врска со некој што има смисла за хумор и е повеќе од домашен тип, бидејќи токму таму ќе ги најдете вашиот внатрешен мир и среќа.

Слободните Бикови очекуваат покана од странство или предлог за контакт со личност која е далеку од местото на живеење.

ЗДРАВЈЕ: Првата недела дава влошување. Проблемот е шеќер и висок крвен притисок.

БЛИЗНАЦИ

БИЗНИС: Некои Близнаци започнаа сопствен бизнис, но престанаа поради недостаток на клиенти или мотивација. Од 10 мај, имате сила да се свртите кон оптимизмот и да ги вратите вашите идеи и креативност назад. Не би било лошо да се прават работи за кои е потребно дополнително движење, образование и информациски систем. Ако имате своја продавница, можете да бидете успешни и попродуктивни ако ангажирате млади луѓе во вашиот тим.

Бидете внимателни кога трошите пари и водете евиденција за да не трошите повеќе пари залудно. Втората недела е добра за патувања и многу скоро очекувајте зголемување на парите од втората половина на месецот. Секогаш користете го вашиот шарм, елоквентност и дарба за да ги оцените соработниците спроти вас.

ЉУБОВ: Емотивно сте на крстопат. Ако раскинавте тајна љубовна врска, не треба да страдате премногу, бидејќи таа љубов и онака не беше искрена, вие бевте само склони да го идеализирате вашиот партнер. Иако, со влегување во мај, потребата да се има нешто трајно ќе започне повторно. Овој пат, таа љубов ќе биде пореална и поприфатлива за вашиот ум.

Бесплатни Близнаци имаат средба во втората половина на месецот со личност која е примарно образована, спортски тип, со добар физички изглед и некој што води важна деловна активност. Ова е можност што треба да ја искористите и да се препуштите на љубовта и страста. Добри денови за љубов и средба се вторник и петок, а датумите се 17, 26 и 29 мај.

ЗДРАВЈЕ: Може да има проблем со мочниот меур или дебелото црево. Не би било лошо да избегнете студено време и прекумерно излегување навечер.

РАК

РАБОТА: Мај е далеку подобар и подинамичен од претходниот месец.

РАБОТА: Мај е далеку подобар и подинамичен од претходниот. Почетокот може да биде тежок, а првата недела носи напор и исцрпеност. Веќе во втората недела од месецот и во текот на целиот период, може да очекувате неверојатен и неочекуван пресврт. Ова е особено точно за помладите ракови кои работат во големи компании, банки и трговски системи. Зафаќањето работа нема да биде проблем, бидејќи тоа е природна состојба што припаѓа на овој знак.

Оние Ракови кои имаат соработка со странци, треба да бидат повнимателни. Ако имате деловна активност со недвижнини, тогаш помошта на Стрелец, Јарец или Шкорпија ќе биде од голема важност и ќе создаде можност за заработка. Парите пристигнуваат на 13 мај и 21 во месецот.

ЉУБОВ: Ако сте во врска со личност од марсовски тип Шкорпија или Овен, тогаш навистина мора да го земете предвид пристапот на партнерот, бидејќи можете да бидете раздразливи и чувствителни на секој нивен збор. Ако партнерот е роден во знакот на Шкорпија, тој ќе мора да се грижи за сообраќајот или можеби има дефект на некој домашен апарат. Ако сте во врска со Стрелец или Јарец би можеле да имате добар период, дури и подарок како мал знак на внимание.

Раковите кои се во брак мора да посветат поголемо внимание на распределбата на емоциите на партнерот кој сигурно ќе го цени и цени напорот. Овој месец, препорачливо е да го користите со социјална забава.

ЗДРАВЈЕ: Ако сте на постојана терапија, се советуваат повеќе витамини и природни сокови. Посетете го стоматологот.

ЛАВ

РАБОТА: Не е пожелно да се трошат пари на безвредни работи и ситници. Лав знае како да претера и неговата сопруга Лав сака скапи работи, па може да биде опасност за нејзиниот буџет. Соработка со знаци на земја – Јарец, Девица и Бик. Лавот кој има своја деловна активност треба да застане со лоши идеи и да инвестира до десетти во месецот. Втората половина на месецот, а особено последната недела, има смисла за продолжување на добар бизнис.

Ако сте врзани за странство, не би било лошо да патувате почесто, барем два до три пати месечно, бидејќи ќе најдете решение за поголема продуктивност. Добри денови за деловна соработка од понеделник до четврток, а датумите што можат да ве поврзат со среќен исход се 9, 12, 22 и 26 во месецот.

ЉУБОВ: Добар период за нови познанства, нови пријателства и дефинитивно нова љубовна врска. Венера, планетата на љубовта, ќе започне прекумерен хедонизам со интересна храна, пијалоци и ноќни излегувања. Младиот Лав се чувствува најдобро во голема компанија каде има многу можности за додворување. Личност која би била поволна е енергична емотивна личност кога Лав ќе се сретне на кратко туристичко патување.

Ако имате силна работа или поминете премногу време во канцеларија, ќе мора брзо да излезете од тој животен стил, бидејќи партнерот што ве гледа не е обожавател на презаситени луѓе. Тој сака забава, патувања, театар и домашни забави. Во средината на месецот, до крајот на мај, можете да имате помирен љубовен живот.

ЗДРАВЈЕ: Треба да внимавате особено на имунитетот. Затоа, грижете се за грлото, а особено за стомакот, затоа што тој страда прво кога е настинат.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Девицата може да издржи сè, но ќе мора да обрнете внимание на вашето здравје, особено ако сте административен работник. Многу е важно каков е вашиот успех со клиенти, соработници и власти. Веројатно ќе бидете во долгови. Близнаците, Лавот или Водолијата можеби ве притискаат, но мора да имате свој стил и став. Би било одлично да работите во мало производство или ако работите во големи владини системи, институции – истражувачки или административни работни места. Добар период за пари е од 16 мај.

ВАГА

РАБОТА: Вагата е знак со железна волја. Всушност, вашата работа е вашата забава. Овој месец е полн со ангажман. Beе бидете малку расеани, но вашиот основен принцип, успехот, нема да ве напушти. Вие сте во можност да заработите, организирате и ангажирате други. Следува соработка со Шкорпија, Девица и Близнаци, но и Лавот може да биде од голема корист. Шкорпијата знае како да препознае што треба да заработите.

Девицата има стил кој ви е лесно препознатлив, особено ако сте зафатени со креативна работа, па затоа ќе добиете одлични совети и идеи од неа. Близнаците се блиску до вас поради лесна и добра комуникација, додека Лавот, како и секогаш, држи сè под контрола, особено кога трансферите на пари се во тек. Заработувате најдобри пари од втората половина на месецот.

ЉУБОВ: Вагите во брак првите три дена од месецот можат да имаат потешки искуства со партнерот. Вие нема да знаете како да му изразите лична емоција на вашиот партнер. Ова не значи дека не ви се допаѓа или не ве интересира, но сакате вашиот мир, слобода на мислата, духот и зборовите. Иако вашиот партнер ќе биде малку изненаден, малку „шокиран“ од ваквото однесување, обидете се да му објасните дека токму таквата состојба на умот бара прочистување.

Секако, тој може да ве оптерети со својата финансиска состојба и да го подигне нивото на несреќа, но овие се аспекти што минуваат и ако не ги прифатиме и препознаеме, тие можат да ни направат дополнителни непријатности.

ЗДРАВЈЕ: Силната нервоза и тешките мисли не се пријатели на ова со cosвездие. Всушност, вие сте презаситени со работата и ситуацијата во компанија или приватна деловна активност. Ова ве води кон тешки мисли, кои се обоени од депресија.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Тежок почеток на месецот. Текот на работата и амбициите до крајот на мај зависи од него. Оние Скорпии кои имале правен проблем на работа треба да издржат потежок период за да продолжат со работа. Ако сте врзани за приватен бизнис и соработници, мора да обрнете внимание на работниците за да избегнете кражба или лоша организација на работата. Пари и постабилен прилив на финансии од 13 мај, најдобар непосредно пред крајот на месецот.

ЉУБОВ: Слободните Шкорпии имаат силно чувство на сигурност во своите емоции што вреди да се покажат или да се дадат на некоја личност од другата страна на улицата. Вистинските аспекти на таквиот познаник започнуваат по 5-ти мај. Оние кои имале врска и раскинале може да имаат проблем со истиот партнер, кој ќе се обиде да ја врати врската. Можеби чувствувате притисок и телефонски повици кои не се пријатни.

Подоцна во месецот, препорачливо е да имате подобра комуникација или да поминувате повеќе време надвор од домот. Ако вашиот партнер е многу постар од вас, тогаш мора да обрнете внимание на неговото здравје.

ЗДРАВЈЕ: Скорпиите треба да се грижат за своите бубрези. Инаку, здравјето е стабилно.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ова е месец кога треба да бидете максимално ангажирани, бидејќи тоа ќе ви овозможи да работите работи што ќе ви донесат просперитет. Ако заработите пари во рамките на државна институција – треба да бидете подготвени за големи промени. Веројатно ќе има голема реорганизација, што би било добро за вашата работа и функцијата на работното место. Иако чувствувате притисок, имате психолошка напнатост, подготвени сте за секоја сериозна промена што ќе ви донесе уште поголема слобода и можности за напредок.

Ова е сериозно време за сите Стрелци кои мислат да напредуваат и да го остварат својот сон. Тие треба да го користат својот внатрешен глас. Соработката со ракот е плодна, Бикот може да помогне финансиски, а Лавот е идеален за патувања. Парите ви доаѓаат побрзо отколку што мислевте.

ЉУБОВ: Секогаш насмевка на вашето лице, оптимизам и желба за добро време. Едноставно – сонцето сјае. Сепак, планетите од време на време можат да донесат тешка комуникација и недоразбирање. Стрелецот знае да експлодира и да викне, но не е злонамерен. Барем обидете се да балансирате во вашата врска првата недела, сè додека не поминат потешките аспекти, за да можете полесно да го запалите тркалото на љубовта под полесните влијанија на планетите.

ЗДРАВЈЕ: Можеби имате проблем од хронична природа.

ЉУБОВ: Веројатно ќе бидете одделени од партнерот поради недоразбирање или нерешено минато. Повеќе не сте подготвени да страдате и страдате од оние луѓе од кои, реално, немате задоволство. Потребна ви е љубов и искреност. Немате никакви можности што можат да ве воодушеват. Вие сте многу тешки и пребирливи.

Во мај, исчистете го умот за да ви помогнеме да ги разберете вашите желби. Ова е добро за сите слободни Девици, бидејќи тие во иднина нема постојано да бараат „принц на бел коњ“. Љубовта што ја запознавате сега е љубов што стекнала со текот на времето, се развива постепено и со тоа станува посилна.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на ‘рбетот, коските и зглобовите.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Мај е подобар месец за Јарците, бидејќи тие ќе имаат повеќе сила и енергија да променат нешто. Околностите во кои се наоѓате постојано се разликуваат. Финансиите се стресен фактор за секој Јарец, но знаејќи ја вашата цел и амбиција, сепак ќе имате многу сила и можности да го реализирате вашиот план. Треба да пронајдете свој стил и начин на работа, бидејќи тоа е единствениот начин да работите толку добро и да стекнете самодоверба.

Членовите родени во втората декада ќе имаат најголема среќа, додека родените во третата декада ќе имаат успешна деловна активност само доколку се независни во дејноста од која заработуваат. Бидете внимателни на почетокот на месецот со Шкорпија, бидејќи тоа може да ве забави. Дефинитивно ќе заработите добро веќе на 12-ти мај.

ЉУБОВ: Во мај не е лесно да остварите врска ако сте слободен Јарец. Ве привлекуваат мажи / жени во брак и долги врски, кои се успешни и моќни. Веројатно ќе имате виртуелна љубов. Таквата илузија не трае долго и невозможно е да се направи вистинска врска, барем во вашиот случај.

Ако сте во друштво на земјен знак како Бик, Девица и машки Јарец, тогаш ви се дава можност да постигнете нешто вистинско и убаво. Ако сте приврзани за воздушни знаци како Водолија, Близнаци или Вага, ќе си поминете убаво, но не толку емоции и убов. Личност од знакот Риби или Рак ќе ви помогне да ја пронајдете вашата искрена душа и вистинска емоција во себе. Препорачливо е да одите на патување.

ЗДРАВЈЕ: Во текот на мај ќе имате повеќе можности за опоравување или некое ново прочистување преку ментално или физичко ослободување, фитнес, јога или некоја друга вештина на алтернативни понуди.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вашата кариера е многу нагласена. Промените се актуелни во текот на целиот месец и може да очекувате да имате навистина добар период. Она што е важно да се знае е дека сте започнале замислено во вистинско време. Имате добри аспекти што укажуваат на добра работа и конечно на вашето лидерство во работната средина.

Парите ви доаѓаат преку здруженија и работа на социјални мрежи. Ако сте врзани за модата, тогаш ќе добиете понуди за кои не сте сонувале и со тоа ќе го зголемите вашиот буџет. Ако работите во администрација, тогаш имате сите шанси да потпишете договор што ќе ве поврзе во странство, можеби дури и да заминете, да работите во друга земја. Сè на сè, овојпат нема да ви недостасуваат пари!

ЉУБОВ: Чувството на осаменост или осаменост ќе биде потиснато. Веројатно ќе се појави некој важен од работата или вашата непосредна околина. Изберете партнер кој ќе ве насмее и внесе дополнителен оптимизам во вашиот живот.

Треба да се свртите кон полесни врски и дружења. Бевте прилично приврзани за некој што не ви донесе среќа и расположение. Добра можност за врска се Стрелците, Близнаците или Ракот. Тајни на љубовта и додворувањето се можни за оние кои работат во големи државни институции во униформа.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за срцето и стомакот, а особено грижете се за исхраната.

РИБА

РАБОТА: Мај е месец на награди и промоции за вас, особено ако работите во голема државна институција. Веројатно ќе имате важно деловно патување во странство. Тој пат може да ви го промени животот. Некои Риби имаат предност да добијат награда и поголема заработка. Бидете сигурни дека парите ќе пристигнат и повеќе отколку што очекувате.

Соработувајте во текот на месецот со жената Бик која ви е голема поддршка и пријател. Потоа, со машкиот Јарец кој е добар критичар, но неговиот совет е добар и траен за вас. Исто така, може да имате добро разбирање со машка личност од знакот на Риби.

ЉУБОВ: Вашата убов е на вашето работно место. Некаде сте свесни за тоа, но како и сите Риби, се повлекувате и имате неверување и сомнеж. Време е да се ослободите и да го искористите месецот мај, кој ќе ви донесе навистина возбудлив и динамичен партнер.

Едно лице може да биде Стрелец, Бик, Вага. Стрелецот ве носи надвор, во општеството и светот. Бикот е ваш тип на куќа со кој пиете утринско кафе и не размислувате за телесната тежина, Вагата ви е интересна, бидејќи ве движи низ внатрешната работа, додека Шкорпијата ве буди низ „ниски страсти“. Човекот Риби треба да посвети повеќе време на себе, своето физичко тело и здравје. Многу е важно да се грижите за вашето тело, бидејќи вашата партнерка е убав, убав, негуван маж покрај неа.

ЗДРАВЈЕ: Обидете се да се одделите од тешката физичка работа. Ако сте канцелариски тип, тогаш проблемот е срцето, вените и колената.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris