Научно истражување кое ги вознемири сите: Загадувањето на животната средина предизвикува намалување на пенисот!

12 април, 2021
Screenshot 2021-04-11 221423

Научничката за животна средина д-р Шана Свон ја опишува врската помеѓу хемикалиите и должината на пенисот во нејзината нова книга „Одбројување“

Резултат на нејзиното истражување: загадувањето на животната средина предизвикува намалување на човечкиот пенис

Дури и Грета Тунберг одговори на ова истражување и ги поканува сите на следните демонстрации за зачувување на климата

Сега постои друга причина за борба против загадувањето. Имено, водечки епидемиолог и научник за животна средина од САД објави книга за истражување во кое таа и нејзиниот тим ја истражуваа врската помеѓу хемикалиите и должината на пенисот. Резултат: загадувањето на животната средина предизвикува намалување на човечкиот пенис! Она што звучи како лоша шега е всушност навистина сериозно. Д-р Шана Свон исто така опишува во својата книга какви ефекти може да има ова врз човештвото и неговото постоење.

Според нејзиното истражување, особено фталатите, хемикали што се користат во производството на пластика, се одговорни за правење на пенисот пократок и пократок. Оваа група на хемикалии може да се најде скоро насекаде. Меѓу другото, во пакување храна, играчки, производи за чистење и козметика. Тие главно се користат како „омекнувачи“ во пластиката. „Бебињата се раѓаат контаминирани со хемикалии, бидејќи овие супстанции се веќе воведени во матката“, пишува д-р. Шана Свон во својата книга.

Бројот на сперматозоиди падна за 59 проценти

Во својата книга, научничката открива застрашувачка слика за постоењето на човештвото. На пример, за човекот се вели дека веќе исполнува три од петте можни критериуми кои дефинираат дали некој вид е загрозен или не. За да се вклучи во списокот на „загрозени видови“, мора да се исполни само еден критериум. Според нејзиното мислење, ова значи дека човештвото е официјално „критично загрозено“. Но, должината на пенисот не е единственото нешто што страда од загадување на животната средина. И бројот на сперматозоиди исто така значително опаѓа, вели д-р. Шана Свон. Едно од нејзините најпознати истражувања од 2017 година ја проучувало врската помеѓу бројот на сперматозоиди и загадувањето. Резултат: бројот на сперматозоиди кај мажите во западните земји се намалил за 59 проценти помеѓу 1973 и 2011 година.

Грета Тунберг одговара на истражувањето

Активистката за животна средина, Грета Тунберг реагира и на наодите на научничката за животна средина. Таа на Твитер ја објави статијата од Sky News, известувајќи за врската помеѓу загадувањето и намалувањето на пенисот. „Се гледаме на следните протести за климата“, напиша 18-годишничката намигнувајќи. Д-р Шана Свон е задоволна од реакцијата на Грета Тунберг и објави скриншот од твитот на Инстаграм. „Грета Тунберг и јас го споделуваме знаењето за итноста на дејствувањето за нашата иднина. Треба да зборуваме за загадувањето, хемикалиите и климата за идното здравје на многу генерации “, пишува д-р. Свон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris