„Не се сигурни како понатаму“: Вилијам и Кејт не сакаат да одат на суд!

10 јануари, 2021
кеке

Третото заклучување во моментов е во сила во Велика Британија поради пандемијата, а претходното беше воведена уште пред Божиќните празници. Со оглед на тоа што бројот на новоинфицирани продолжува да расте, се чини дека оваа економски поразителна мерка може да трае до пролет или лето.

Поради ова, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со своите деца го напуштија својот дом во палатата Кенсингтон во Лондон пред Божиќ и се преселија во селскиот имот наречен Анмер Хол. Одлучиле таму да ги школуваат своите деца од дома, седумгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Лоиз.

Kate Middleton

Иако судот претходно објави дека војводите од Кембриџ ќе се вратат во нивната официјална резиденција во Лондон, се чини дека тоа нема да се случи толку брзо. Ова не е прв пат 38-годишниот принц и неговата сопруга да ги образуваат своите деца од дома. Тие го сторија истото за време на првата блокада што беше воведена минатата пролет. Но, без оглед колку беа блиску до судот, Кејт и Вилијам ветија дека ќе ги извршат сите свои кралски должности во време кога Англија беше во голема здравствена и економска криза, што тие го покажаа со божиќна турнеја со воз низ Англија и Шкотска.

Kate Middleton

„Судот веќе прави планови за поврзување со голем број компании и добротворни организации, а Вилијам и Кејт, за среќа, имаат големо искуство во правење видео повици и се многу елоквентни“, изјави извор од судот. Тој додаде дека на суд, но и во јавноста, постојат шпекулации и стравувања дека војводите од Кембриџ ќе останат трајно во Анмер Хол, со оглед на тоа што заклучувањата може да траат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber