Не треба да го чувате ова растение ако сакате да стапите во брак (ФОТО)

4 февруари, 2021
1612358914_Depositphotos_77659876_s-2019

Фенг Шуи вели дека можеме да чуваме кактус дома, но важно е на кое место. Ако е на погрешно, тоа е извор на негативна енергија.

Никогаш не треба да се чува во спалната соба или каде што се релаксирате. Бидејќи според фенг шуи, тоа влијае на зголемување на нивото на стрес и проблеми во партнерските односи. Исто така, кактусите немаат место во просториите каде се служи ручек затоа што може да ја зголеми напнатоста.

Кактусите не се чуваат во спалната и трпезаријата.

Невенчани жени

Кактусите не треба да се чуваат во куќата во која живеат невенчани девојки и жени. Во овој случај, постои верување дека тоа ќе ги „избрка“ мажите. Ова потоа може да доведе до девојче кое никогаш не се мажи.

Каде тогаш да чувате кактус?

Најдобро е да ставите саксии со кактуси на терасата или надвор од куќата. Ова ќе ја задржи негативната енергија дома. И според многу мислења, тоа треба да заземе место во канцелариите каде го уништува лошото компјутерско зрачење.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber