НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Поволна недела за Јарците и Стрелците, Близнаците ги очекува хаос, ќе направат грешка по грешка!

7 февруари, 2021
astrologija-horoskop-planete-media-press-e1486663446803-450x253_400x0

ОВЕН

Работа

Полека започнувате период во кој ќе имате повеќе енергија и мотив да и се посветите на вашата работа. Може да очекувате дека ќе можете да го постигнете она што го сакате на ова поле. Ќе бидете многу проактивни и директни. Ако има конфликт со соработниците, ќе можете да ги водите работите на ваш начин и да покажете дека вашата амбиција е сè уште пред нивната.

Љубов
На полето на емоциите ве чека фаза во која исто така ќе бидете многу активни во кои ќе посакате промени. Може да очекувате да имате можност за некое ново запознавање или некоја нова средба што може да биде доста значајна за вас. Пред вас е недела во која ќе бидете склони да брзате да постигнете задоволство, како и да ве видат, посакувате, флертувањето ќе биде исто толку важно и вашите заводливи способности ќе бидат во пораст.

Здравје
Пред вас е фаза во која ќе бидете во подобро здравје од порано. Може да очекувате да имате можност да ги зајакнете и регенерирате. На ова поле, ве следи влијанието на добрата среќа што е на ваша страна.

БИК

Работа
Пред вас е многу поволна недела во која среќата ќе биде на ваша страна. Може да очекувате дека судбината ќе ви подготви многу добри промени и дека ќе можете да бидете задоволни со околностите на деловното поле. Ако сте ангажирани во приватен бизнис, можете да очекувате зголемување на обемот на работа, зголемување на профитот, подобра заработка и генерално попозитивни околности во овој поглед.

Љубов
На полето на емоциите, ве очекуваат големи и важни одлуки во наредниот период. Ако веќе сте ја пронашле својата сродна душа, ова е фаза кога ќе имате можност да направите планови со вашата сакана за заеднички живот, купување куќа, проширување на домот или семејството, патување заедно или едноставно ќе сакате да си покажете едни на други дека ќе си дадете едни на други стабилност и сè што е потребно да си дадете едни на други за да бидете задоволни и да се чувствувате сакани и безбедни.

Здравје
Кога станува збор за здравјето, постои период во кој би можеле да бидете склони на некои проблеми. Во текот на оваа недела би можеле да бидете склони кон прекумерно внесување на шеќер и маснотии, и затоа може да имате проблеми со зголемување на телесната тежина, вишокот тежина тогаш може негативно да влијае на многу функции во вашето тело и воопшто на состојбата на вашето здравје, да се грижите за холестеролот во крвта нивоа, избегнувајте алкохол, внимавајте на црниот дроб и можните проблеми со замастен црн дроб

БЛИЗНАЦИ

Работа
Ќе имате проблеми со концентрацијата во наредниот период. Ве чека фаза во која ќе бидете склони на повторување на некои грешки од минатото во деловната област. Општо, сега и во областа на комуникација со блиско деловно опкружување и соработници, може да имате некои проблеми што не ги очекувате и кои можеби ги сакате и избегнувате.

Љубов
На емотивно поле, ќе сакате отворено да ги покажете своите намери, како и вашите чувства, но често може да се случи да бидете погрешно разбрани. Пред вас е период во кој на некој начин ќе имате потешкотии да постигнете потполно мирна ситуација со вашата сакана, често може да има недоразбирања помеѓу вас или некогаш ќе ви се чини дека вашата врска всушност може да доведе до некои компликации.

Здравје
Во областа на здравството, вие сте придружени со хронични проблеми и некои тешкотии што можат да бидат поврзани со вашето минато. Ве чека период во кој ќе бидете прилично склони кон респираторни проблеми кои се ваша слаба точка во текот на животот.

РАК

Работа
Зафатена недела започнува за вас. Можно е да имате многу турбуленции во областа на работата и заработката. Ќе бидете максимално фокусирани на работа и пари. Може да очекувате да бидете активни, комуникативни, но и да ја следите вашата интуиција на ова поле.

Љубов
Кога станува збор за чувствата, ве чека немирен и нестабилен период. Ќе почувствувате голема потреба за промени, но и за слобода. Можно е некако да избегате во осаменост или да бидете далеку од вашата сакана од вообичаеното.

Здравје
Кога станува збор за здравјето, можете да бидете склони кон голем број заболувања. Бидејќи оваа недела е прилично стресна за вас и честопати можете да бидете напнати и нервозни, логично може да се заклучи дека ќе имате потешкотии на нервна основа.

ЛАВ

Работа
Во текот на првиот дел од оваа недела, може да се најдете малку мрзливи и некако да избегнете деловни обврски. Можно е да бидете склони да ги набљудувате настаните во деловното поле околу вас од позадина.

Љубов
На ова поле, би можеле да бидете доста захтевни за време на задната фаза. Лесно може да се случи да сте почувствителни од вообичаеното и да му ги наметнете вашите потреби на вашиот партнер на некој начин.

Здравје
Ќе бидете чувствителни во оваа област во текот на следниот период. Ве чека фаза во која ќе имате многу мали пречки и тешкотии. Ако некогаш сте имале проблеми со видот, важно е да се грижите за вашите очи и дали има некаква промена во диоптријата.

ДЕВИЦА

Работа

Нема да ви биде лесно да направите добра организација на сите настани и работни места што ве очекуваат во текот на оваа недела. Ќе ви биде многу важно да направите ментални вежби кои ќе ви помогнат подобро да се концентрирате. Се подразбира дека ситуацијата на полето на работата може да биде хаотична за вас. Обидете се да не внесувате дополнителна негативна енергија во сè околу вас со вашиот стрес и нервоза.

Љубов
Можно е сега да не сте подготвени да им се посветите на некој начин на чувствата. Може да се случи да потиснете некои од вашите емоции и вашите потреби и едноставно да не сте подготвени да се соочите со сè што се случува околу вас на полето на емоции. Ако сте влегле во тајна врска, може да има големо преиспитување со вас по тоа прашање.

Здравје
Можно е внатрешните и емоционалните немири да ве доведат до помали здравствени проблеми. Ве чека период во кој би можеле да имате проблеми со несоница поради стрес и нерешени емоционални проблеми

ВАГА

Работа
Ве чека општо поволна фаза во која ќе имате многу среќа, особено ако вашата деловна активност е поврзана со патувања или некои социјални активности. Може да очекувате недела во која ќе имате многу работа и обврски, но и недела во која вашата работа ќе биде препознаена и почитувана на некој начин.

Љубов
Ве чека период во кој би можеле да имате вистинска љубов, проследено со врска со личност до која ќе имате чувство дека добивате сè што ви треба. Можна е голема љубов, задоволство, силни чувства кои ве обединуваат како и силна желба да бидете заедно и да изградите нешто заедно како двојка.

Здравје
Вие не треба да имате никакви здравствени проблеми во овој период. Сите индикации се дека генерално треба да имате позитивна состојба оваа недела. Има многу позитивна енергија околу вас и воопшто, и генерално можете да бидете склони да го подобрите квалитетот на животот сега, како и да се обидете да ги промените вашите навики на некој начин и да постигнете позитивна и стабилна состојба на ова поле генерално.

СКОРПИЈА

Работа
Пред вас е период во кој повторно ќе имате можност да ја преземете контролата над настаните во деловното поле. Може да очекувате дека ќе можете да постигнете сè што сакате на ова поле. Промените што ги планиравте претходно, сега ќе бидат многу полесно да се спроведат.

Љубов
Пред вас е период во кој ќе сакате да преземете иницијатива и на љубовно поле. Ако сте во врска што создава притисок и незадоволство долго време, можете да бидете подготвени нагло да ја прекинете врската.

Здравје
Во областа на здравјето, ве чека период во кој можете да бидете склони кон тешкотии и проблеми. Можно е да бидете многу подложни на проблеми со треска. Склони сте на вируси, инфекции, болести поврзани со воспалителни и болни состојби.

СТРЕЛЕЦ

Работа
Може да очекувате дека среќата ќе биде на ваша страна максимално во наредниот период. Секоја работа што ќе ја започнете ќе можете да ја завршите на позитивен начин и секоја работа што треба да ја завршите ќе можете да ја завршите без компликации.

Љубов
На љубовниот авион, можете да очекувате и фактор на среќа што ќе ве придружува, пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од настаните со личноста за која се грижите. Можно е да патувате на љубовна средба или на некоја средба со личност од далеку.

Здравје
Ве чека фаза во која ќе се залагате во областа на здравството да бидете во добра форма и да ги решите проблемите. Може да се надевате на позитивни резултати и промени доколку веќе сте примениле каква било терапија или некои нови третмани со цел да ја подобрите вашата состојба.

ЈАРЕЦ

Работа
Ве чека период во кој бизнисот треба да оди во стабилен и мирен тек. Оваа недела е многу поволна за вас во областа на финансиите, па можете да очекувате да имате позитивни случувања кога станува збор за пари и подобрување на заработката.

Љубов
Пред вас е добра фаза во која ќе имате стабилна комуникација со вашата сакана и атмосфера полна со доверба и позитивни вибрации. Може да очекувате општо добра состојба кога станува збор за вашето поле на емоции.

Здравје
Кога станува збор за здравјето, следи период во кој нема да имате проблеми. Во принцип, сега имате поволна фаза во која треба да имате стабилна состојба. Може да очекувате да ги поправите проблемите од минатото.

ВОДОЛИЈА

Работа
Во текот на оваа недела, може да се случи многу од вашите деловни активности генерално да зависат од други луѓе. Може да се случи вашата судбина сега да е во туѓи раце, што не ќе ви биде секогаш лесно да го прифатите, ве чека фаза во која се можни некои конфликти со претпоставените.

Љубов
Пред вас е добра фаза во која ќе имате стабилна комуникација со вашата сакана и атмосфера полна со доверба и позитивни вибрации. Може да очекувате општо добра состојба кога станува збор за вашето поле на емоции.

Здравје
Кога станува збор за здравјето, постои период во кој не треба да имате проблеми. Во принцип, сега имате поволна фаза во која треба да имате стабилна состојба. Може да очекувате да ги поправите проблемите од минатото.

РИБА

Работа
Може да очекувате дека позицијата на планетите ќе биде доста поволна во наредниот период. Сите индикации се дека ќе имате многу среќа на деловно поле. Пред вас се многу нови настани, но овие настани и промени нема да ве попречуваат, туку ќе ви дадат можност да напредувате во бизнисот и да постигнете уште подобра ситуација од онаа што ја имавте досега.

Љубов
Може да очекувате малку побавно темпо кога станува збор за полето на љубовта. Засега немате премногу нови настани, така што во текот на оваа недела, чувството на монотонија може повремено да ви виси над главата.

Здравје
Може да очекувате да бидете склони кон некои помали здравствени проблеми во текот на оваа фаза. Поволната фаза е да ги решите проблемите за кои сте веќе свесни и да се посветите на промена на вашите навики. Вашето здравје зависи од вашите навики, диета, внес на течности и активности.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber