НЕДЕЛЕН ЉУБОВЕН ХОРОСКОП: До 26 јануари овие знакови ги очекува се за што мечтаеле!

20 јануари, 2021
5e7a24b870274091c1d77d90aae980cf_400x0

Бидете сигурни дека sвездите се во ваша корист!

ОВЕН

Љубов: Од средата, доста напнати врски во емотивна смисла. Среда, но и сабота се денови што треба да се заобиколат за разговори, но и за дружење, па дури и за нови познанства. Комуникацијата со другите нема да биде продуктивна. Ако сте сингл, оваа недела не е добра за нови почетоци, и ако сте во врска, ова е една од седмиците за да спиете или да одите на некој одмор затоа што може да бидете нервозни и да бидете предизвикани да кажете или да направите нешто што не му користи на сегашната врски.

БИК

Љубов: Мирна недела за вас. Многу убав ден е четврток кога вашиот владетел Венера има добри односи со Нептун, можете добро да го искористите, особено ако сте слободни за некои убави пораки, дружење и релаксирани моменти покрај реката, на пример, бидејќи овој аспект активира романса, љубов и убавина во врската. Ако сте зафатени, одете заедно на убаво и кратко патување.

БЛИЗНАЦИ

Љубов: Долго време вашиот владетел на хороскопот не мируваше. Оваа недела е многу добра за вас, да се опуштите, да се одморите и да сфатите во која насока да се движите во иднина. Пред вас се убави денови за да направите планови со вашиот партнер, и ако можете слободно да одморите повеќе и да размислите и да сфатите што е тоа што би сакале во следната врска, кој би бил тој што може да ги активира вашите емоции.

РАК

Љубов: Вашиот владетел на хороскоп се придвижува во нов хороскопски круг, така што приливот на позитивна енергија ќе можете да го почувствувате уште во понеделник. Нема лоши аспекти што можат да ја загрозат вашата љубовна врска. Доколку сте слободни, добра недела да се вклучите повеќе во јавноста, преку социјални мрежи или некое дружење.

ЛАВ

Љубов: Недела во која има многу напнати аспекти, но и добри можности. Вашиот владетел го менува знакот во вторникот и влегува во вашата куќа на партнерство, што значи дека се буди активноста на оваа област од животот, но бидејќи има многу напнати аспекти на небото, сè нема да се одвива без проблеми, дури се можни скандалозни настани и откривање на некои лаги.

ДЕВИЦА

Љубов: Иако вашиот владетел со хороскоп е во состојба на одмор во текот на оваа недела, многу други аспекти и планети негативно ќе влијаат на вашето расположение и воопшто на однесувањето на вашата врска. Вие сте нервозни и вашиот партнер е на работ на сила и толеранција поради промените на расположението. Ако сте слободни, продолжете да бидете со себе за да одморите од другите, па дури и љубовните теми.

ВАГА

Љубов: Оваа недела на полето на љубовта имате среќа но и поддршка од планетата на романтиката и заљубеноста. Многу е можно во четврток, кога ќе се случи точниот аспект помеѓу Венера и Нептун, да разбудите емоции кон некого, да започнете преписка, убав контакт или да видите некој што ќе ги разбуди вашите емоции. Ако сте во врска ќе имате убава недела во која ја обновувате својата љубов и внимавате едни на други.

СКОРПИЈА

Љубов: Доста напната недела кога станува збор за љубовта. Можни се сериозни конфликти со некој близок, само по ваша вина. Бидете внимателни како се однесувате и како се однесувате кон вашите најблиски, особено какви се вашите намери и што добивате со расправија. Ако сте слободни, најдобро е да работите на себе, да се одморите повеќе или да одите на мини-одмор.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Првиот ден од неделата, а потоа и целиот викенд го активираат напнатите аспекти на вашиот владетел на хороскопот, што носи нервоза и можни конфликти во врската. Голем стрес, но и вербални конфликти можат да ве исцрпат, ако сте во долга врска. Доколку сте слободни, не сте расположени за дружење и опуштена комуникација, затоа избегнувајте напорно дружење и луѓе кои ви ги полнат батериите.

ЈАРЕЦ

Љубов: Вашиот владетел хороскоп за време на викендот создава аспекти, кои можат да се користат и за конструктивни разговори и теми поврзани со иднината на врската во која сте. Ако имате слободни убави денови да ги реализирате своите приоритети и да уживате, но и да се подготвите за нова врска, за која повикувате и за која сте подготвени, од ѕвездите, уште од почетокот на годината.

ВОДОЛИЈА

Љубов: Цела недела во симболиката на вашиот знак, но и во активирање на вашиот владетел, хороскопот на Уран. Активирана е и вашата куќа на љубовта, вие сте под големи промени, особено од вторникот, кога Сонцето на небото влегува во вашиот знак. Ќе го привлечете вниманието на другите, подобро расположени така што ќе има позитивни случувања во оваа област. Само опуштете се и оставете ги работите да се случат.

РИБА

Љубов: Оваа недела, вашиот владетел на хороскопот во првиот ден прави стресен аспект, затоа треба да промените нешто. Потребата за слобода расте, па доколку сте во врска, препорачливо е да патувате некаде сами неколку дена, а доколку сте слободни од четврток, постојат многу одредени можности да запознаете некој нов и интересен, дури и да се заљубите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber