НЕМАТЕ СРЕЌА ВО ЉУБОВТА? ДОБРО ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА СПАЛНАТА СОБА! 2 грешки ве блокираат, а едно мора да направите

6 февруари, 2021
spavaca-soba

Не сте задоволни со вашиот љубовен живот? Дали сте во лоша врска или не можете да го пронајдете вистинскиот партнер? Можеби треба да смените нешто во спалната соба.

Според филозофијата на фенг шуи за уредување простор, постојат некои работи што треба да ги исфрлите, односно да ги внесете во просторијата каде што се одвива „дејството“, доколку сакате да ја подобрите врската и да привлечете љубов кон животот.

Погледнете ја добро спалната соба. Дали имате предмети во црвена или розова боја? Ако ги немате, веднаш земете ги. За овие бои се верува дека поттикнуваат страсти и предизвикуваат љубов. Може да биде фигурина, и не е лошо да изберете постелнина во овие бои.

Каде е твојот кревет? Ако е свртен така што нозете ви се насочени кон вратата, поместете го. Ако немате простор за таква промена, направете бариера помеѓу вратата и креветот, можете во форма на екран, па дури и фиока.

Ако имате неколку столбови во спалната соба кои ве „сечат“ со остри рабови, тогаш покријте ги со растенија. Инаку, цвеќињата не се препорачуваат во овие простории затоа што влијаат негативно на полето за љубов, но во овој случај тоа е дозволено.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris