Неверојатна причина: еве што велат зошто не треба да носиме црна долна облека!

9 февруари, 2021
Screenshot_4

Анџел О’Брајант, професионален консултант за бои, во едно интервју изјави дека бојата на облеката значително влијае на нашето расположение и енергија. Особено препорачува да носите гаќи во боја. Нејзиното објаснување: секоја боја вибрира на различни начини и во различни степени.

Овој ефект е особено ефективен кога се распределува долж коренот на чакрата (исто така наречена муладара – тоа е првата главна чакра, претставува корен или темел на целиот енергетски систем кај човекот, според традицијата на јога и хиндуизам). Коренската чакра е на местото што ја покрива нашата долна облека – имено на перинеумот, помеѓу гениталиите, анусот и стомакот. Ги поврзува телото и нашата душа со земјата и обично се смета за наша енергетска станица. Затоа можеме да влијаеме на нашето расположение според бојата на гаќичките, тврди О’Брајант. Не е важно дали ја гледате долната облека или не, бидејќи енергијата на бојата поминува низ кожата и се шири низ телото до мозокот.

Која боја е најдобра?

 Која боја треба да ја изберете зависи од тоа што сакате да контролирате. Според експертот, црвената боја е најдобриот избор доколку сакате да внесете повеќе енергија во вашиот сексуален живот. Бојата е секси и зрачи со екстровертност. За оние кои страдаат од недостаток на сон или се генерално под стрес, О’Брајант советува светло сина или бледо розова боја, бидејќи имаат смирувачки ефект.

Но, темно сината, како ултрамарин, е дури и подобра од црвената. Тоа е смирувачка боја и зрачи со професионализам. Аквамаринската сина боја (сина боја со голем процент на зелена боја) е добра, на пример, кога треба да се концентрирате.

Мора да ги разочараме оние кои се потпираат на црна долна облека: црната, белата и сивата боја се многу лоши опции затоа што не вибрираат и го блокираат протокот на енергија. Според експертот, црно вели: „Сакам да те контролирам“; Сиво: „Не сум емотивно вклучен“; а белото значи: „Ми треба мојот простор.“ Кафеавото исто така ја намалува енергијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris