„НИЕ СМЕ КАКО И СИТЕ ДРУГИ“: Имаме 11 деца, менуваме 600 пелени неделно и повторно чекаме принова

20 февруари, 2021
86860258_3248662241830356_4610433678978318336_n

Исто така објавија видео од исчекувањето на прегледот каде ќе го откријат полот на бебето

Бритни Черч, 32-годишна американка, првото дете (денес 15-годишната Кризман) ја роди шест дена по нејзиниот 16-ти роденден. Таа се омажи за својот сега веќе поранешен сопруг пет дена пред раѓањето на девојчето, а парот има уште четири деца: Џордан (14), Калеба (13), Џејс (12) и Каденс (10). По разводот, Бритни неочекувано забремени во 2012 година со Џесалин, денес осум годинишничка.

Таа беше самохрана мајка на шест деца три години пред да се запознае со сегашниот сопруг. Тие имаат два сина заедно, а пред нешто повеќе од една година таа роди спонтана тројка.

Но, двојката не запре. Тие се одлучија за уште едно дете. Бидејќи имаат само синови заедно, обајцата сакаа девојче.

Посакуваа девојче

Исчекувањето беше напнато, а за да го долови тоа, Бритни објави и одбројување на TikTok до прегледот за откривање на полот на бебето.

Очекувањата беа големи затоа што тие решија да запрат по 12-тото дете „Се надевам дека ќе се обидеме да имаме уште едно девојче. Мислам дека нема да имам 15 деца. Но, не очекував ниту 11“, рече таа минатата година откако роди тројка.

Трошат цело богатство на храна

Таа ги опиша и практичните проблеми на нејзиното џиновско семејство. Тие трошат околу 330 долари на храна, трошат пет кутии житарици, 66 литри млеко и повеќе од 600 пелени – секоја недела.

Но, предрасудите со кои се бори се многу потешки за неа. „Луѓето сешто мислат и претпоставуваат сè за нас што едноставно не е точно. Ние сме како и сите други “, рече таа и продолжи дека има предрасуди за луѓето кои сакаат да имаат многу деца:

„Ние не сме на социјална помош, иако не ги потценуваме оние на кои им е потребна. Ние не сме необразовани и не сме католици или мормони “.

Кога конечно ја дознаа новата среќна вест, таа објави и видео кое покажува колку се среќни што нивното последно дете ќе биде девојче.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris