Нови информации: Се шушка дека Хари Потер ќе добие нова серија!

26 јануари, 2021
серија

Според американскиот магазин Variety, серијалот за омилениот волшебник Хари Потер е во фаза на ран развој на HBO Max. Се чини дека гласините што траат веќе некое време може да бидат вистинити.

Како што пишува магазинот, иако проектот сè уште не е поврзан со специфични писатели и други имиња, наводно разговори за потенцијалните серии веќе биле одржани со повеќе автори. Сè уште не е познато на што ќе биде фокусот на серијата, или на кој дел од приказната за волшебникот на сериите ќе се фокусира доколку се случи снимањето.

Иако Warner Bros и HBO Max изјавија за Variety дека не работат на оваа серија, односно на нејзиниот развој, магазинот рече дека повеќе извори им потврдиле дека проектот е во многу рана фаза.

Серијалот книги е една од најпопуларните на сите времиња, а седум книги се продадени во повеќе од 500 милиони примероци ширум светот. Книгите потоа беа адаптирани во осум филмови со заработка од скоро 8 милијарди долари.

Информациите дека наскоро би можеле да го гледаме Хари во серијата не се толку изненадувачки затоа што стриминг услугите прават сè за да бидат пред конкуренцијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber