Неверојатно откритие што може да го промени светот: Фармацевтската компанија Фармамар има лек за ковид-19?

26 јануари, 2021
кроона

Шпанската фармацевтска компанија „Фрамамар“ објави дека е објавен преглед во стручното списание „Наука“, со кое се потврдува дека лекот Плитипепсин може да биде „потенцијално ефикасен“ во претклиничкиот третман на „ковид-19“.

Врз основа на научно истражување спроведено во Њујорк, Сан Франциско и Париз, откриено е дека лекот помага да се намали ширењето на вирусот во телото на заразени животни и да се намали концентрацијата на вирусот во белите дробови на животните третирани со плитидепсин.

По денешното отворање на берзите, вредноста на акциите на Фармамар скокна за 13%, на 98,5 евра, пренесува Ројтерс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris