Нумерологија: Јануари во бројки! Избегнувајте да трошите енергија!

5 јануари, 2021
нумеа

Како се пресметува бројот на биоритам?
Со додавање на броевите на датумот на раѓање (не на годината!) И намалување на тонот на прост број. На пример, ако сте родени на 11 март 1978 година, вашиот биоритамски број е 5 (1 + 1 + 3 = 5).

Единица

Ќе бидете под влијание на бројот 7, што значи дека вие, инаку сте интуитивни и разумни, сега треба да работите на себе, за да свртите сè во ваша предност. Прошетајте, прочитајте книга, направете сè што ве прави среќни и ве смирува. Во спротивно, ќе почувствувате одредена празнина и ментална слабост.

Два

Паровите ќе бидат под влијание на осум, што зборува за малку среќа и ви дава сила да поставите некои работи материјално. Затоа опуштете се и направете го она што е најдобро за вас, за да ви помогнеме да продолжите понатаму.

Тројка

Доминира со бројот 9, што значи дека овој месец ќе мора да расчистите сè што ве оптеретуваше досега и да ставите крај на нешто што веќе требаше да излезе од вашиот живот, затоа што само така, емотивно, можете да се справите со животните неволји.

Четири

Доминантен е бројот 1. Силното сонце им дава на четирите дополнителна енергија да се справат со тоа што тлееше во нив во претходниот период. Новиот почеток ви дава можност да станете активни во бизнисот, затоа искористете го секој момент за такво нешто.

Пет

Петките се под влијание на бројот 2. Ќе направите чекор напред – чекор назад, ќе се чини како ништо да не ви оди како што треба, но нема да биде така, затоа што два е принцип на пар и вели дека можеби нема да можете да решите ништо самостојно, сепак помагањето на некој близок е сосема изводливо.

Шест

Не сте ни свесни колку емоции ќе ве носат овој месец. Пазете се од импулсивно однесување, сметајте до 10 пред да кажете нешто, бидејќи тројката што ќе ве придружува во овој период дава такви вибрации што ќе се чувствувате весели во еден момент, тажни во еден момент. Затоа, обидете се никогаш да не реагирате „на првата топка“

Седум

Вие, деца со чиста душа, поради бројот 4, кој ќе доминира во вашиот живот во овој период, мора да работите на себе и да се грижите за себе, за да се издигнете духовно, за да не „паднете“ во здравје. Мислам дека е тешко да се направи тој чекор, но треба да се потрудиме, бидејќи само на тој начин можеме да се обезбедиме за во иднина.

Осум

Вие, кои го сакате вашиот мир и релаксација, кои сте лежерни, под влијание на бројот 5 ќе имате чувство дека местото не ве држи, дека сте постојано во некоја празнина и дека не сакате да останете во затворени простории. Затоа, немојте да бидете изненадени од однесувањето што не одговара на вашата личност. Нека биде поумерено и подобро. Доколку се појави можност, одете на краток одмор.

Девет

Повеќето од вас кои навистина не сакаат промени во животот, поради овој број 6 во текот на јануари, ќе имате можност повеќе луѓе да ве бараат, дури и ако побараат совет или само да ве видат. Шест исто така носи убави вибрации кога станува збор за семејството, и затоа треба да се препуштите и да уживате во секој сегмент од овој период.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris