Откако сопругот ја изневери со дадилка, пејачката доби дозвола за развод од Ватикан!

10 јануари, 2021
26c2168173a834897547.jpeg

Имено, таа по долга борба успеа да го поништи бракот со музичарот Гевин Росдејл, кој ја изневери со дадилка, па дури и доби дозвола за развод од Ватикан.


Американската пејачка Гвен Стефани конечно може да здивне, а таа е целосно подготвена за нов почеток. Имено, по долга борба, таа успеа да го поништи бракот со музичарот Гевин Росдејл, кој ја изневери со дадилка, па дури и доби дозвола за развод од Ватикан.

Пејачката во неколку наврати истакна дека верата е исклучително важна во нејзиниот живот, па затоа овој развод, кој беше поддржан од ватиканскиот трибунал, и помогна конечно да остави зад себе болен период.

Тој ќе добие известување во следната недела, што е дефинитивно официјално – потврди близок извор до пејачката.
Гвен, инаку, неодамна се сврши со кантри мега ѕвездата Блејк Шелтон, која влезе во врска со неа наскоро по сопствениот развод.

Тие се запознаа на снимањето на американската верзија на шоуто „The Voice“ и се вљубија, Блејк веќе ги прифати децата на пејачката – Кингстон, кој има 14 години, Зума кој има 12 години и шестгодишниот Аполо. Тие не поминаа ниту една секунда одвоени од почетокот на врската, а поголемиот дел од минатата година тие беа заедно на неговиот имот во Оклахома, каде одлучија дека се подготвени повторно да пловат во брачното пристаниште, иако пејачката не беше сигурна дека и е потребна таа потврда.

„После оваа вест, на Гвен конечно и се олесни затоа што има голема желба бракот да го потврди нејзиниот свештеник и католичката црква да го признае“, рече изворот.
Плановите за брак и беа нарушени од пандемијата на корона вирус, но Гвен е решена и сака да стане сопруга на Шелтон веќе следната година.

„Блејк изгради капела на неговиот имот во Оклахома само за да ја овековечи нивната љубов“, додаде извор близок до свршениците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber