Список што е невозможен да се состави: 20 најубави актерки на сите времиња!

10 јануари, 2021
62015036-elizabeth-taylor

Од култната Мерилин Монро до живата Лиз Тејлор до елегантната Грејс Кели – меѓу холивудските актерки беше и се уште е цела низа дами кои меѓу другото привлекуваат внимание со својата убавина.

Би било тешко едногласно да се согласиме која од нив била или сè уште е најубавa, бидејќи при креирање на список на најубави, секогаш постои одредена доза на субјективитет, така што секоја наредба сигурно нема да им се допадне на сите.

Сепак, она за што сите ќе се согласат е дека досега имавме можност да уживаме во настапите на филмските божици чиј талент и убавина ги оставија сите без здив. Издвоивме мал дел од нив во нашата галерија од најубавите актерки во светот.


Некои од нив станаа симболи на своето време, легенди на екранот и надвор од него, а некои станаа толку препознатливи што е доволно да се каже само нивното име за да се знае кои се тие.

Списокот го започнуваме со неповторливата Елизабет Тејлор. Повеќето луѓе ќе се согласат дека таа беше зачудувачки убава со нејзините совршени црти на лицето и сините очи. Жените сакаа да имаат нејзиниот нос, усни, коса… Затоа нејзиното лице секогаш ќе го има своето место на списоците со најубави актерки, а покрај неа издвоивме уште 19, со порака дека оваа листа е многу, многу подолга, но некаде мора да да запре.

 1. Елизабет Тејлор

2.Грејс Тејлор

 • Бриџит Бардо
 • Мерилин Монро
 • Лорен Бакол
 • Натали Вуд
 • Рита Хејворт
 • Џулија Робертс
 • Анџелина Џоли
 • Џејн Фонда
 • Скарлет Џонсон
 • Мишел Фајфер
 • Шерон Стоун
 • Фара Фасет
 • Џенифер Лоренс
 • Моника Белучи
 • Маргот Роби
 • Одри Хепберн
 • Брук Шилдс
 • Кетрин Зета-Џонс
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber