Откриен е нов вид корона вирус во Токио!

10 јануари, 2021
tokyo-48072941280-460x0

Шефот на Националниот институт за инфективни болести вели дека новиот вид покажа некои сличности со оние што се појавија во Велика Британија и Јужна Африка.


Четири лица кои пристигнале во Токио од Бразил биле заразени со нов вид на корона вирус, соопштија денеска здравствените власти.


Четворица патници кои дошле од Бразил биле веднаш тестирани на аеродромот и се покажало дека се позитивни, по карантинот.

Од четворицата, еден маж на четириесет години бил хоспитализиран поради отежнато дишење, жена на триесет години се пожалила на силна болка во грлото и главоболка, тинејџер имал треска, а четвртиот патник, исто така тинејџер, немал никакви симптоми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris