Хајди Клум откри како вежба за да има затегнато тело на 48 години: “Лесно е и забавно!” (ФОТО)

10 јануари, 2021
211671_profimedia0497544235_ls

Иако има педесет години, Хајди изгледа како да има триесет години

Германската манекенка Хајди Клум е една од најуспешните на сите времиња, па дури и денес сите и се восхитуваат, иако има 48 години и остави да оди по модните писти далеку зад себе.

А, како успеа да изгледа толку добро во доцните четириесетти години, дури и дваесетина години помлада, откри Хајди деновиве. Неговата тајна лежи во необични вежби кои не се прв избор за многумина. Но, омилените закажани тренинзи на Хајди се оние кои вклучуваат вежбање со реквизити како хула-обрачи, скокање на трамболина и пливање по 20 круга во базенот секој ден, што е забавна алтернатива на теретаната.


“Среќна сум што имам базен дома и кога започна пандемијата, почнав да пливам 20 круга на ден. Вакви вежби се многу подобри за зглобовите отколку да трчам на трака. Вртам на хулахоп и скокам на трамболина”, објасни Хајди.

Таа додаде дека нејзините родителски одговорности и грижа за 16-годишната Хелена, 15-годишниот Хенри, 14-годишната Џоан и 11-годишната Лу исто така придонесуваат за нејзиниот здрав изглед.

“Многу се движам и трчам наоколу, имам четири деца, две кучиња и мачка. Последните неколку месеци уживав во можноста да поминувам повеќе време дома со моето семејство”, рече Хајди.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber