Ова е најновиот тренд за шминкање! Цел Instagram полуде по ова! (ФОТО)

28 јануари, 2021
сенка

Кога станува збор за сенките, освен техниката smokey eye, понекогаш ни се чини дека ни недостасуваат алтернативни избори. Затоа, особено се радуваме на „ореолско око“, најновата техника на нанесување сенка, која е совршена за постигнување на светли и будни очи со помош на контурирање на очните капаци. Токму затоа ја обожаваат шминкерите и славните дами, затоа што на посебен начин ги истакнува очите, а на фотографиите изгледа беспрекорно.

Со оваа техника, светлото е фокусирано и се рефлектира од центарот на очниот капак, горниот и долниот дел, благодарение на посветлите и посветли нијанси на сенка кои се нанесуваат на средината. Контрастот се постигнува со потемни нијанси на сенки одвнатре и однадвор на секој очен капак, што дава илузија на поголеми, посветли очи. За правилно создавање на овој изглед, поделете ги капките на три дела – внатрешниот агол, центарот и надворешниот агол.

Целта е да се постигне облик на бадем од секоја страна на очниот капак, но наместо полека да се префрлате од светло во потемна нијанса на сенка, започнете со темна, ставете посветла нијанса на средината на очниот капак, а потоа завршете повторно со темно. Повторете ја истата постапка на долната линија на трепките.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber